PKO Ekstraklasa: Warta Poznań wygrywa w Płocku, beniaminek czekał 25 lat

Stadion Wisła Płock / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Warty Poznań pokonali w Płocku tamtejszą Wisłę (3:1). To pierwsze zwycięstwo w Ekstraklasie “Warciarzy” od 25 lat.

Mam ofensywę, która nie zdobyła wprawdzie bramki w tym sezonie, ale wiem, że nadejdzie taki mecz, w którym gole dla nas się posypią. Zawodnicy ofensywni muszą wierzyć, że potrafią to zrobić, bo ja ich umiejętności widzę w treningu. Przyjdzie moment, w którym strzelimy gola, wygramy mecz i wtedy wszystko się zmieni w naszej grze, szczególnie tej w ofensywie – mówił Piotr Tworek, szkoleniowiec beniaminka. Dodajmy też fatalna seria trwa w dwóch innych klubach, które awansowały do Ekstraklasy.

To goście lepiej weszli w spotkanie, a efektem było trafienie Aleksa Ławniczaka. 21-latek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Tuż po zmianie stron poznaniacy podwyższyli wynik, a dokładnie zrobił to Bartosz Kieliba, a drugą asystę tego wieczoru zanotował Łukasz Trałka. W 79. minucie Filip Lesniak mocno wstrzelił piłkę w pole karne, a piłka po rykoszecie Aleksa Ławniczaka znalazła się w siatce gości. Wszystko rozstrzygnął pięć minut przed regulaminowym czasie gry Łukasz Trałka, fantastycznym uderzeniem po ziemi zza pola karnego.