PKO Ekstraklasa: Warta Poznań ma nowego dyrektora sportowego

Fajfer

Fot. Klaudia Berda/Warta Poznań

Tadeusz Fajfer zostanie 1 grudnia dyrektorem sportowym Warty Poznań – poinformował we wtorek klub.

Tym samym działacz wraca do Warty po dwunastu latach. Ostatnio pracował w Legii Warszawa.

– Cieszę się, że wracam do Warty. Jestem rodowitym poznaniakiem. Pracowałem już w tym klubie, krótko, bo krótko, ale takie były uwarunkowania związane z moim kontraktem w Polonii Warszawa. W ostatnim czasie często bywałem na meczach Warty w Grodzisku Wlkp. i znam potencjał tej drużyny. To pomogło mi podjąć decyzję o objęciu stanowiska dyrektora sportowego. Jestem gotowy, by od pierwszego dnia działać w kierunku tego, żeby pion sportowy funkcjonował jeszcze lepiej – mówi Tadeusz Fajfer. –Przez ostatnie 8 lat byłem w dziale skautingu Legii, jako skaut. Obserwowałem zawodników pod kątem pierwszego zespołu, jak i akademii. Zajmowałem się zarówno rynkiem polskim, jak i rynkami zagranicznymi.

– Z pewnością wyzwania są duże, tak jak w każdym klubie Ekstraklasy. To przecież dyrektor sportowy bierze na swoje barki kwestię budowy kadry drużyny, oczywiście przy współpracy z trenerem i działem skautingu. Będziemy dążyli do tego, żeby drużyna nadal punktowała, a do tego grała widowiskowo, zdobywała bramki. Żeby był to futbol atrakcyjny dla kibiców, co może przyciągnąć jeszcze więcej ludzi na trybuny – mówi nowy dyrektor sportowy Warty Poznań.

Źródło: Warta Poznań


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.