PKO Ekstraklasa: Warta dzieli się punktami z Piastem

piast-gliwice.eu

W meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań zremisowała z Piastem Gliwice 0:0. Obie drużyny nadal nie odniosły zwycięstwa w bieżącym sezonie.

Obie drużyny fatalnie rozpoczęły sezon 2020/2021, obie drużyny nie miały po dwóch kolejkach ani jednego punktu, więc obie dziś za wszelką cenę chciały wygrać, minimalnym faworytem byli goście.

Pierwsza połowa nie owocowała w zbyt dużą ilość strzałów i dogodnych okazji, choć popularni koneserzy byli zadowoleni. W pierwszych minutach do ataku rzuciła się Warta, lecz nie potrafiła przejść obrony Piasta lub zabrakło ostatniego dokładnego podania. Goście zaczęli budzić się po upływie drugiego kwadransa pierwszej połowy, wtedy to na uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Sokołowski, ale strzelił wysoko nad bramką. Chwilę później kolejną okazję wypracowali sobie podopieczni Waldemara Fornalika, wykończył ją Kristopher Vida, lecz futbolówka poleciała w trybuny. Do przerwy w Grodzisku Wielkopolskim goli nie było.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnej akcji Warty, którą strzałem sprzed pola karnego zakończył Mateusz Kuzimski, ale fatalnie kopnął w trybuny. Znacznie bliżej pokonania bramkarza Piasta był Mateusz Kupczak, który także zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale w przeciwieństwie do poprzedniej sytuacji, pomocnik beniaminka pomylił się tylko minimalnie. W 62. minucie wreszcie zaatakowali podopieczni Waldemara Fornalika, Patryk Lipski dośrodkował w szesnastkę, tam głową strzelał Tomasz Jodłowiec, lecz świetnie w bramce zachował się Adrian Lis. Piast w tym spotkaniu stworzył sobie jeszcze jedną okazję, po której w polu karnym Warty znalazł się Arkadiusz Pyrka uderzył na bramkę drużyny z Poznania jednak po raz kolejny świetnie interweniował golkiper gospodarzy.

Mecz w dwóch połowach był wyrównany, w pierwszej obie drużyny zagrały fatalnie, w drugiej obie nieźle, zabrakło tylko goli, ale remis jest jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem.