PKO Ekstraklasa: Trzy punkty dla wicemistrzów Polski w Krakowie, strzał życia Marcina Cebuli (WIDEO)

Stadion Wisły Kraków / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W drugim niedzielnym starciu w PKO Ekstraklasie, Wisła Kraków przegrała z Rakowem Częstochowa (1:2). Ozdobą meczu było fenomenalne trafienie Marcina Cebuli.

W środku tygodnia “Biała Gwiazda” rozegrała towarzyską potyczkę z SSC Napoli (1:2) z okazji 115-lecia istnienia klubu. Krakowianie długo prowadzili z Włochami po golu Felicio Brown Forbesa, ale koniec końców, to goście wygrali.

– Tak naprawdę mogliśmy tylko i wyłącznie zyskać. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że przyjechał do nas teoretycznie lepszy zespół, jednak ani przez chwilę nie odpuściliśmy i pokazaliśmy charakter. Szkoda, że nie udało się przynajmniej zremisować, ale myślę, że nie mamy się czego wstydzić, bo zaprezentowaliśmy się z naprawdę dobrej strony – mówił Dawid Szot.

W 13. minucie najpierw Jan Kliment trafił w słupek, a dobijający Nikola Kuveljić też nie miał szczęścia, bo również obił tym razem prawy słupek. Chwilę potem, Sebastian Musiolik powinien szybciej rozwiązać akcję, ale ten został zatrzymany przez defensora Wisły.

W 20. minucie kapitalnie zachował się Mikołaj Biegański, który skrócił kąt i nie pozwolił Żarko Udoviciowi na wiele. W 24. minucie padł pierwszy gol. Tym razem skutecznością popisał się Yaw Yeboah, który przebiegł dobre kilkanaście metrów i wewnętrzną częścią stopy nie dał szans 17-letniemu Kacprowi Trelowskiemu.

Zaraz po zmianie stron czerwoną kartką został ukarany Giannis Papanikolaou, który nie zachował zimnej krwi i bezpardonowo uderzył Michala Skvarkę. W 54. minucie Jan Kliment znalazł się w polu karnym i tylko doskonała parada Kacpra Trelowskiego uchroniła gości przed utratą drugiego gola.

W 61. minucie strzał życia oddał Marcin Cebula, który z ponad 20. metrów pokonał bezradnego Biegańskiego. Koszmar wiślaków miał dopiero nadejść. W 79. minucie Ivi Lopez dośrodkował z rzutu wolnego do Vladislavsa Gutkovskisa, który dołożył nogę i dzięki temu wicemistrzowie Polski wywieźli komplet punktów z Krakowa.

08.08.2021, 3. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Henryka Reymana,

Wisła Kraków – Raków Częstochowa 1:2 (1:0)

Yaw Yeboah 24′ – Marcin Cebula 61′, Vladislavs Gutkovskis 79′

Wisła: Mikołaj Biegański – Matej Hanousek, Maciej Sadlok, Michal Frydrych, Konrad Gruszkowski Hubert (Sobol 86′) – Nikola Kuveljić (Patryk Plewka 86′), Aschraf El Mahdioui – Mateusz Młyński (Dor Hugi 66′), Michal Skvarka, Yaw Yeboah (Piotr Starzyński 73′) – Jan Kliment (Felicio Brown Forbes 73′)

Raków: Kacper Trelowski – Andrzej Niewulis, Milan Rundić, Fran Tudor, Giannis Papanikolaou – Żarko Udovicić (Patryk Kun 46′), Marko Poletanović (Dominik Vydra 74′), Mateusz  Wdowiak (Zoran Arsenić 58′), Ivi Lopez, Marcin Cebula (Daniel Szelągowski 74′) – Sebastian Musiolik (Vladislavs Gutkovskis 75′)

Żółte kartki: Sebastian Musiolik, Vladislavs Gutkovskis

Czerwona kartka: Giannis Papanikolaou 51′

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)