PKO Ekstraklasa: Tomáš Pekhart bohaterem, Legia wygrywa w Bełchatowie

Legia Warszawa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał z Legią Warszawa 1:2. Bohaterem meczu został Tomáš Pekhart, który strzelił dwa gole.

Celem Rakowa w tym sezonie jest zajęcie miejsca w pierwszej ósemce, aby to się udało, trzeba punktować nawet z najmocniejszymi drużynami. Legia oczywiście chce obronić tytuł, ale z drużyną z Częstochowy nigdy nie grało im się łatwo.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali mistrzowie Polski. Z rzutu rożnego dośrodkował Luquinhas, głową uderzał Igor Lewczuk, ale minimalnie się pomylił. W 9. minucie odpowiedział Raków. Szczęścia z dystansu spróbował Vladislavs Gutkovskis, lecz kopnął w trybuny. Następna akcja Legii zakończyła się golem. Artur Jędrzejczyk dopadł do wybitej futbolówki, dośrodkował pod bramkę, a z kilku metrów do siatki trafił Tomáš Pekhart. Do remisu mógł doprowadzić Tomáš Petrášek jednak jego uderzenie okazało się niecelne. W końcówce pierwszej połowy jeszcze jedną okazję na gola miał Gutkovskis, tym razem uderzył zdecydowanie lepiej, lecz piłka przeleciała tuż obok bramki. Sytuacja Rakowa skomplikowała się w doliczonym czasie gry, gdy po faulu na Luquinhasie drugą żółtą kartkę obejrzał Maciej Wilusz. Do przerwy Legia prowadziła w Bełchatowie 1:0.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy w 50. minucie doprowadzili do remisu. Marcin Cebula podał do Patryka Kuna, ten podciął fubolówkę nad Arturem Borucem i doprowadził do remisu. Raków na prowadzenie mógł wyprowadzić Gutkovskis, ale Łotysz po raz kolejny strzelił tuż nad bramką. Legia po raz pierwszy w drugiej połowie zaatakowała w 63. minucie. W dużym zamieszaniu w polu karnym odnalazł się José Kanté, uderzył na bramkę Jakuba Szumskiego, lecz bramkarz Rakowa kapitalnie interweniował. W ostatnim kwadransie meczu goście zepchnęli Raków do defensywy i co chwilę atakowali na bramkę rywala i  ostatecznie opłaciło się to w końcówce spotkania. Luquinhas dośrodkował po ziemi w pole karne, futbolówkę piętą podał Maciej Rosołek, a z najbliższej odległości do bramki wpakował ją Pekhart. Ostatecznie ten gol zapewnił Legii komplet punktów.

Mecz praktycznie cały czas był wyrównany, ale w końcówce spotkania było widać to, że Legia grała w przewadzę, ponieważ kompletnie zdominowała Raków. Można powiedzieć więc, że czerwona kartka Wilusza zadecydowała o wyniku tego spotkania.