PKO Ekstraklasa: Szóste zwycięstwo Jagiellonii Białystok

Taras Romanczuk (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu czternastej serii gier PKO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok pokonała beniaminka ŁKS Łódź (2:0).

Drużyna Kazimierza Moskala po ośmiu kolejnych porażkach złapała wiatr w żagle i w trzech spotkaniach skompletowali aż siedem punktów. – Jagiellonia to najtrudniejszy rywal w ostatnim czasie. To zespół z dużym potencjałem, do tego gra kombinacyjną piłkę – podkreśla szkoleniowiec. “Żółto-czerwoni” przed tygodniem ponieśli bolesną porażkę z rewelacją ostatnich tygodni – Wisłą Płock (1:3). – Do tej pory nie mieliśmy jakiegoś większego kryzysu, a mimo tego straciliśmy sporo punktów i to mnie martwi. Nie ważne w jakiej dyspozycji jest nasz rywal. Przecież Cracovia rozegrała z nami dobre spotkanie, a mimo tego zdołaliśmy ją pokonać – mówi Ireneusz Mamrot.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały w spokojnym tempie. Dopiero w 16. minucie Patryk Klimala otrzymał znakomite podanie i wyszedł sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, lecz zwycięsko z pojedynku wyszedł doświadczony golkiper. Dwie minuty później Dani Ramirez huknął zza pola karnego i Damian Węglarz z trudem sparował futbolówkę na rzut rożny. W 25. minucie Adrian Klimczak doskonale wypatrzył Michała Trąbkę, ale ten uderzył zbyt lekko. W 33. minucie Juan Camara był bliski zaskoczenia Arkadiusza Malarza, ale bramkarz po raz kolejny popisał się kunsztem. Chwilę potem Michał Trąbka ostemplował słupek i mimo wielu okazji wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Do końca pierwszej część żadna z drużyn już nie skierowała piłki do siatki przeciwnika. Druga połowa nie obfitowała w wiele okazji. W 65. minucie wynik otworzył Bartosz Kwiecień, który perfekcyjnie wykorzystał dośrodkowanie Martina Pospisila z narożnika. Rezultat ustalił Patryk Klimala, a asystę zanotował Jesus Imaz.