PKO Ekstraklasa: Szalony mecz w Gdyni

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Dwubramkowe prowadzenie Arki, pogoń Zagłębia, czerwona kartka dla piłkarza “Miedziowych”… Do tego dość niespodziewanie bohaterem meczu był Fabian Serrarens. Działo się w Gdyni, w spotkaniu 32. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Arką, a Zagłębiem.

Ale po kolei. To był szczególnie ważny mecz dla Arki. Podopieczni Ireneusza Mamrota wciąż są w strefie spadkowej, więc potrzebowali trzech punktów jak tlenu. Natomiast ostatnie kolejki pokazały, że podczas meczów Zagłębia Lubin nie da się nudzić.

Pierwszą groźną sytuację mieliśmy w 14. minucie. “Miedziowi” początkowo poradzili sobie z rzutem rożnym. Piłka jednak wróciła w ich pole karne. Uderzenie z woleja zdołał oddać Oskar Zawada, ale przestrzelił. Kilka minut później kolejna akcja Arki… i Fabian Serrarens wywalczył rzut karny. Pewnie jedenastkę wykorzystał Michał Nalepa.

W 26. minucie odpowiedź Zagłębia. Bartosz Białek w polu karnym zdołał uderzyć z woleja. Jednak sytuację mocno utrudniał mu Luka Marić, na tyle by ten przestrzelił. Z kolei w 35. minucie dobrej okazji nie wykorzystał Filip Starzyński. Po dośrodkowaniu uderzył głową z szesnastego metra i nieznacznie przestrzelił. Tuż przed końcem pierwszej połowy ponownie błysnął Serrarens. Zaliczył tym razem znakomitą asystę dogrywając futbolówkę w pole karne do Macieja Jankowskiego. Ten z bliska pokonał golkipera rywali. Gdy wydawało się, że Arka ze spokojem zejdzie do szatni, to w doliczonym czasie bramkę kontaktową zdobył Bartosz Białek.

Dużo działo się w pierwszej połowie, ale drugie 45 minut przyniosło nam jeszcze więcej wrażeń. Zaczęło się od nieuznanej bramki Zawady w 59. minucie. Na raty pokonał Dominika Hładuna, strzałem po rykoszecie. Po wideoweryfikacji sędzia cofnął jednak decyzję. Chwilę później… Zagłębie strzela na 2:2. Znakomitym uderzeniem popisał się Dejan Dražić. Szczęście Zagłębie nie potrwało jednak zbyt długo, bo po trzech minutach… trafił Jankowski ustalił wynik na 3:2.

Korona Kielce przegrała swój mecz z Rakowem Częstochowa 0:1. Tym samym Arka awansowała o jedną pozycję. Traci aktualnie dwa punkty do Wisły Kraków, która wieczorem zagra z Wisłą Płock.

26.06.2020, godz. 18:00, 32. kolejka PKO Ekstraklasy

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 3:2 (2:1)

Bramki: Nalepa 23′(k), Jankowski 42′, Jankowski 69′ – Białek 45+1′, Drazić 66′

Arka: Staniszewski – Zbozień, Danch, Marić, Marciniak – Kopczyński, Nalepa – Jankowski, Serrarens (83′ da Silva), Młyński (88′ Antonik) – Zawada
Zagłębie Lubin:  Hładun – Czerwiński, Kopacz, Jończy, Tosik, Poręba, Drazić, Zivec (85′ Szysz), Starzyński (89′ Sirk), Bohar (86′ Pakulski), Białek

Żółte kartki: Serrarens, Zbozień, Marciniak, Zawada – Czerwiński (dwie), Poręba, Drazić

Czerwona kartka: Czerwiński (77′ za dwie żółte)

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)