PKO Ekstraklasa: Święta Wojna w Radomiu na korzyść Korony Kielce

Korona Kielce okazała się lepsza od Radomiaka Radom (2:0) w “Świętej Wojnie”. Bramki dla złocisto-krwistych zdobyli Bartosz Śpiączka oraz Dawid Błanik.

Kibiców Radomia i Kielc nie trzeba było dodatkowo motywować przed meczem. Święta Wojna pierwszy raz w historii była rozgrywana na poziomie ekstraklasowym. – O Radomiaku wiem dużo. Dodatkowo mój syn tam trafił. Od niego akurat nie wiem, bo ja konfidentów w domu nie wychowuje i daleki jestem od zapytania, bo taką też mam etykę pracy – przyznał Leszek Ojrzyński.

Obie drużyny nie były w stanie bardziej zagrozić. Dopiero w 35. minucie Dalibor Takać zacentrował wprost na głowę Bartosza Śpiączki, który wykazał się instynktem i dał prowadzenie Koroniarzom. Jeszcze w 54. minucie napastnik złocisto-krwistych postraszył Filipa Majchrowicza, ale piłka minęła bramkę. W 83. minucie Dawid Błanik idealnie huknął zaskakując golkipera w długi róg. Mecz w Radomiu nie stał na wysokiej intensywności i Korona mądrze wypunktowała rywala.

27.08.2022, 7. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Braci Czachorów, Widzów: 4 470

Radomiak Radom- Korona Kielce 0:2 (0:1)

Bartosz Śpiączka 35′, Dawid Błanik 83′

Radomiak: Filip Majchrowicz – Dariusz Pawłowski (Daniel Pik 77′), Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Thabo Cele (Dominik Sokół 77′), Daniel Łukasik (Luizao 57′)– Roberto Alves, Leandro (Lisandro Semedo 57′), Luis Machado (Michał Feliks 66′) – Maurides

Korona: Konrad Forenc – Adrian Danek, Kyryło Petrow, Miłosz Trojak, Mario Zebić – Marcin Szpakowski (Oskar Sewerzyński 74′), Adam Deja (Grzegorz Szymusik 90′) – Jacek Podgórski, Dalibor Takać (Dawid Błanik 61′), Jakub Łukowski (Ronaldo Deaconu 90′) – Bartosz Śpiączka (Jewgienij Szykawka 74′)

Żółte kartki: Machado – Jakub Łukowski, Miłosz Trojak, Jewgienij Szykawka

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)