PKO BP Ekstraklasa: Stal remisuje z Cracovią. Dwie różne połowy dramatycznego meczu w Mielcu

Stal Mielec (Twitter)

W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec zremisowała z Cracovią (2:2). Mielczanie prowadzili do przerwy 2:0, ale świetny początek drugiej połowy “Pasów” pozwolił podopiecznym Jacka Zielińskiego na zdobycie punktu.

Początek spotkania był wyrównany, Cracovia starała się stwarzać zagrożenie po wrzutkach, wykorzystując wysoko ustawionych wahadłowych. Stal szukała swojego napastnika długimi podaniami. Właśnie takie długie zagranie Domańskiego do Shkurina pozwoliło gospodarzom wyjść na prowadzenie. Nowa “dziewiątka” Stali pewnym strzałem po długim roku pokonała bramkarza Cracovii. Po 10. minutach Madejski zmuszony był wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem to Domański znalazł się w okolicach pola karnego po podaniu Shkurina, zszedł na lewą nogę i po rykoszecie trafił do siatki. Do końca pierwszej części spotkania to Cracovia wyraźnie przejęła inicjatywę, miała kilka stałych fragmentów gry, ale gospodarze nie pozwolili na stworzenie zagrożenia bramki Kochalskiego.

Cracovia potrzebowała tylko kwadransa po przerwie, aby doprowadzić do remisu. Najpierw w 54. minucie po wrzucie piłki z autu i zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się na szesnastym metrze, gdzie z woleja przy samym słupku uderzył Paweł Jaroszyński pokonując Mateusza Kochalskiego. Za kilka minut bramkarz Stali musiał ponownie wyciągał piłkę z siatki. Michał Rakoczy wpadł w pole karne i prawą nogą trafił niemal w samo okienko doprowadzając do remisu. Do końca spotkania to Cracovia przeważała i była bliżej wygranej. Stal miała jedną okazję w doliczonym czasie gry, ale strzał Meriluoto obronił Madejski. Po dramatycznym meczu w Mielcu szósty podział punktów między Stalą a Cracovią.