PKO Ekstraklasa: Stal Mielec szczęśliwie remisuje z Jagiellonią Białystok

PKO BP Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok straciła gola w ostatniej minucie w meczu ze Stalą Mielec (1:1). Podlasianie nie byli  dominującą stroną i gospodarze dopięli swego.

W Mielcu są zdecydowanie zadowoleni z postępów zespołu Adama Majewskiego. Choć złapali lekką zadyszkę (dwie porażki z rzędu), to są w bezpiecznej strefie. Piotr Nowak mówił, że spodziewa się meczu walki. – Każdy chce osiągnąć przewagę motoryczną, aby łatwiej było mu później grać mecz. Musimy jednak wybiegać kilometry i dorównać zaangażowaniem rywalom – stwierdził.

W 45. minucie dośrodkowanie z prawej strony Tomasa Prikryla przerodził się w strzał, który mógł zaskoczyć Rafała Strączka, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę. Zaraz po zmianie stron, pierwszego gola w ekstraklasie strzelił 17-letni Miłosz Matysik i Jaga była bliżej zgarnięcia trzech punktów. Jeszcze w 84. minucie Dawid Kort znakomicie wykonał rzut wolny i piłka drugi raz tego wieczoru odbiła się od poprzeczki. W 90. minucie centrę wykończył Konrad Wrzesiński.