blank
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław rzutem na tamę lepszy od Puszczy Niepołomice, dublet Erika Exposito

W piątkowym spotkaniu 8. kolejki PKO Ekstraklasy, Puszcza Niepołomice uległa ze Śląskiem Wrocław (1:3), a przyjezdni zostali nowym liderem.

Beniaminek z Niepołomic pokazuje się ambitnie w elicie. Po siedmiu meczach zainkasowali siedem punktów, a ich mocnym punktem są zwłaszcza stałe fragmenty gry.  Jest to niebezpieczna drużyna. Tylko nasza dyspozycja fizyczna, mentalna i sportowa może spowodować, że wrócimy z trzema punktami. Głowa, mentalność, podejście i nastawienie będą kluczowe - mówił Jacek Magiera.

W 19. minucie Piotr Samiec-Talar niefortunnie zagrał ręką w we własnym polu karnym i Daniel Stefański wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Artur Craciun. Dla Mołdawianina to było drugie trafienie w sezonie. W 27. minucie Oliwier Zych popisał się skuteczną interwencją przy uderzeniu Kennetha Zohore. Goście długimi momentami byli apatyczni i nie wiele wynikało z ich ataków.

Wrocławianie dopiero w końcówce rywalizacji rozprawili się z rywalem. W 80. minucie Roman Yakuba powalił w szesnastce Buraka Ince i ponownie arbiter podyktował jedenastkę. Zdecydowanym uderzeniem wyrównał Erik Exposito, który umocnił się na pozycji lidera strzelców. W 89. minucie Burak Ince otrzymał piłkę na pograniczu spalonego i fenomenalnie wykończył akcję. W doliczonym czasie gry, wynik ustalił Exposito. Zdeterminowani piłkarze Tomasza Tułacza za tydzień wybierze się do Radomia. Natomiast Śląsk podejmie Piasta Gliwice.

15.09.2023, 8. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 1 992

Puszcza Niepołomice - Śląsk Wrocław 1:3 (1:0)

Artur Craciun 20' (k) - Erik Exposito 80' (k), 90+5', Burak Ince 89'

Puszcza: Zych - Mroziński (Koj 40'), Craciun, Yakuba, Pieczek - Tomalski (Bartosz 74'), Stępień - Poczobut (Hajda 74'), Serafin, Cholewiak (Siemaszko 74') - Mesanović

Śląsk: Leszczyński - Konczkowski, Paluszek (Bejger 46'), Petkov, Janasik - Samiec-Talar (Ince 65'), Schwarz, Olsen, Żukowski (Nahuel 65') - Zohore (Rzuchowski 46'), Exposito

Żółte kartki: Cholewiak, Serafin, Stępień, Siemaszko - Exposito

Czerwona kartka: Konrad Stępień 90+4'

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)