blank
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław kontynuuje zwycięską serię, Piast Gliwice bez argumentów

W ramach dziewiątej kolejki PKO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław ograł u siebie Piast Gliwice (1:0) po trafieniu Nahuela Leivy.

- Nie mam szczególnie ambicjonalnego podejścia przed tym spotkaniem. Bardzo lubię i cenię Vuko. Był moim współpracownikiem w Legii Warszawa. Mogę w tym miejscu wspomnieć o książce „Jestem trenerem (człowiekiem)” Marcina Papierza. Jednym z rozmówców był właśnie Aleksandar Vuković, który w sposób dosadny się wypowiedział. Mówił, że najwięcej wyniósł z pracy ze mną, a pracował z wieloma trenerami. To dla mnie miłe - wspomniał Jacek Magiera przed meczem.

W 41. minucie Nahuel Leiva popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu i Frantisek Plach nie miał nic do powiedzenia. Goście kończyli pierwszą połowę, bo drugą żółtą kartkę obejrzał Arkadiusz Pyrka. W dalszej części meczu, Piastunki nie mogły znaleźć sposobu na Wojskowych. W 81. minucie Frantisek Plach fantastyczną paradą powstrzymał Erika Exposito. Hiszpański piłkarz zmarnował w końcówce rzut karny, trafiając w poprzeczkę. W końcu gospodarze dowieźli wygraną, która jest już szóstą rzędu. Ekipa Jacka Magiery jest na czele tabeli, wyprzedzając o trzy punkty Jagiellonię Białystok.