PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław kończy rok z kompletem punktów

Śląsk Wrocław

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 15.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

W meczu inauguracyjnym czternastą serię gier PKO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław ograł na własnym obiekcie Wartę Poznań (2:1).

Gospodarzy nie poprowadził dziś Vitezslav Laviczka, który od paru dni jest przeziębiony i w związku z tym na ławce zasiadł asystent Czecha – Paweł Barylski. Również z powodów zdrowotnych w ostatniej chwili wypadł Dino Stiglec. Beniaminek po wygranych ze Stalą Mielec (1:0) oraz Wisłą Kraków (2:1) wpadli w dołek i doznali trzech kolejnych porażek. – Znam trochę od kulis funkcjonowanie tego klubu i cele, jakie były przed nim postawione. Oni mieli walczyć o utrzymanie w 1. lidze, a Piotr Tworek stworzył zespół, który awansował do PKO Ekstraklasy i zdobył już w niej 13 punktów. Na początku sezonu mówiło się, że to beniaminek, który jest skazany na spadek, a okazuje się, że jest to zespół który ma swój styl, jest zgrany i walczy od pierwszej do ostatniej minuty – chwalił rywali Barylski.

Już w piątek minucie “Wojskowi” objęli prowadzenie, za sprawą świetnej główki Israela Puerto, a asystę z rzutu rożnego zanotował Krzysztof Mączyński. W 29. minucie gości uratował słupek po sprytnym uderzeniu Roberta Picha, który otrzymał znakomite otwierające podanie od Mateusza Praszelika. Po przerwie Bartłomiej Pawłowski pokazał umiejętności i pokonał Adriana Lisa zza pola karnego. Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem Robert Janicki strzelił kontaktowego gola, który przyniósł emocje w ostatnim fragmencie. Ostatecznie wrocławianie dowieźli korzystny wynik do końca i wskoczyli na czwarta lokatę w tabeli Ekstraklasy.