PKO Ekstraklasa: Skuteczna przewrotka Bartosza Śpiączki i gol na wagę punktu bramkarza

Kamil Kiereś

Twitter/PKO BP Ekstraklasa

Górnik Łęczna na stałe wydostał się z ostatniej pozycji w PKO Ekstraklasie W niedzielę Duma Lubelszczyzny zremisowała z Wartą Poznań (1:1). Objęli prowadzanie po fantastycznej przewrotce Bartosza Śpiączki, ale w ostatnich sekundach do wyrównania doprowadził… golkiper.

Starcie na dole tabeli zawsze wywołują dodatkowe emocje. Górnik Łęczna po trzech kolejnych zwycięstwach w PKO Ekstraklasie spotkał się z Wartą Poznań, która nie przypomina drużyny z zeszłego sezonu i Dawid Szulczek stara się wydostać ich z dołka.

Kadra została już częściowo wzmocniona. Warta Poznań jest gotowa do walki o utrzymanie się, ale chcę jeszcze więcej zawodników i więcej jakości, żeby skuteczniej rywalizować również z silniejszymi rywalami – podkreślał trener.

Już w trzynastej minucie Jayson Papeau zagroził gościom. 25-latek uderzył zza pola karnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wciąż czeka na premierowego gola na naszych boiskach. Wydawało się, że Warciarze dopięli swego w 41. minucie. kiedy Łukasz Trałka dośrodkował idealnie na głowę Adama Zrelaka, lecz po długiej analizie VAR dopatrzono się spalonego Słowaka.

W 54. minucie Adrian Lis minął się z futbolówką i Serhij Krykun powinien tylko dołożyć nogę, a piłka zapewne zatrzepotałaby w siatce. Łęcznianie poszli za ciosem i trzy minuty później Jayson Lokilo zacentrował do Bartosza Śpiączki, który złożył się do przewrotki i dał prowadzenie Górnikowi. Napastnik złapał się za głowę, bo nie mógł uwierzyć, że strzelił w ekwilibrystyczny sposób.

W doliczonym czasie gry, gdy goście zapisywali trzy punkty, to Adrian Lis powędrował w pola karne Górnika i zapewnił swojemu zespołowi jeden punkt. Ekipa Kamila Kieresia w piątek zmierzy się z będącym w ogromnym kryzysie Śląskiem Wrocław.

06.02.2022, 20. kolejka PKO Ekstraklasy, Grodzisk Wielkopolski,

Warta Poznań – Górnik Łęczna 1:1 (0:1)

Adrian Lis 90+4′ – Bartosz Śpiączka 57′

Warta: Adrian Lis – Jan Grzesik, Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov, Łukasz Trałka, Jakub Kiełb (Michał Jakóbowski 70′) – Jayson Papeau (Miłosz Szczepański 55′), Mateusz Kupczak (Mateusz Kuzimski 83′), Mateusz Czyżycki (Michał Kopczyński 46′), Daniel Szelągowski (Kajetan Szmyt 70′) – Adam Zrelak

Górnik: Maciej Gostomski – Daniel Dziwniel (Przemysław Banaszak 46′), Leandro, Bartosz Rymaniak, Kryspin Szcześniak – Janusz Gol, Alex Serrano (Szymon Drewniak 46′), Damian Gąska (Marcelo Wędrychowski 90+4′), Michał Goliński, (Serhij Krykun 46′) Jayson Lokilo – Bartosz Śpiączka (Michał Mak 85′)

Żółte kartki: Łukasz Trałka – Bartosz Śpiączka, Daniel Dziwniel

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)