PKO Ekstraklasa: Show Rafała Wolskiego w Płocku, Górnik tylko tłem dla Wisły

Wisła Płock w końcu przełamała się w PKO Ekstraklasie. W niedzielę pokonali Górnika Łęczna (3:1), a największy w tym udział miał Rafał Wolski.

W Płocku po przegranej z Rakowem Częstochowa zwolniono Macieja Bartoszka, który jeszcze kilka miesięcy wcześniej cudem uratował drużynę przed spadkiem. Dziś obowiązki trenerskie pełnił jego dotychczasowy asystent – Łukasz Nadolski. Coraz więcej pochwał otrzymuje Kamil Kiereś, który po trudnym wejściu w ligę, potrafił ustabilizować formę zespołu na równym poziomie.

Już w dziesiątej minucie wynik dla gospodarzy otworzył Mateusz Szwoch, który indywidualnie przedarł się przez linię obrony i plasowanym strzałem pokonał Macieja Gostomskiego. Chwilę później huknął tuż przy słupku i łęcznianie doprowadzili do wyrównania. Wisła nie zraziła się na niepowodzenie, by w 30. minucie znów za sprawą Rafała Wolskiego i jego inteligencji doprowadzić do prowadzenia. Tuż przed przerwą raz jeszcze zobaczyliśmy kunszt Wolskiego, który wymanewrował kilku rywali i wyłożył piłkę do Łukasz Sekulskiego, któremu nie pozostało nic innego, żeby przyłożyć nogę.

W 68. minucie Tomasz Wajda wyrzucił z boiska Łukasza Sekulskiego, który nadepnął na staw skokowy Jasona Lokilo. Gospodarze spokojnie dowieźli trzy punkty i po trzech kolejnych porażkach wskoczyli na siódmą lokatę. W następną niedzielę płocczanie spotkają się z Jagiellonią Białystok, zaś Górnicy w piątek podejmą Legią Warszawa.

06.03.2022, 24. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego,

Wisła Płock – Górnik Łęczna 3:1 (3:1)

Mateusz Szwoch 10′, Rafał Wolski 30′, Łukasz Sekulski 42′ – Damian Gąska 22′

Wisła: Krzysztof Kamiński – Kristian Vallo, (Damian Zbozień 81′) Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Piotr Tomasik – Dominik Furman (Patryk Tuszyński 81′), Mateusz Szwoch (Tomasz Walczak 90+2′), Damian Rasak – Radosław Cielemęcki (Fryderyk Gerbowski 72′), Łukasz Sekulski, Rafał Wolski (Filip Lesniak 72′)

Górnik: Maciej Gostomski – Gerson, Bartosz Rymaniak, Leandro – Jason Lokilo, Szymon Drewniak (Alex Serrano 46′), Janusz Gol (Michał Mak 76′), Daniel Dziwniel (Serhij Krykun 65′) – Marcel Wędrychowski (Michał Goliński 46′), Damian Gąska (Bartłomiej Kalinkowski 85′) – Bartosz Śpiączka

Żółte kartki: Jakub Rzeźniczak – Janusz Gol Damian Zbozień

Czerwona kartka: Łukasz Sekulski 68′

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)