blank
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Ruch Chorzów znów bez zwycięstwa, Stal Mielec wyjeżdża z jednym punktem

Ruch Chorzów zremisował ze Stalą Mielec (1:1) w siódmej kolejce PKO Ekstraklasy.

Niebiescy w czterech ostatnich seriach nie potrafili przełamać spotkań na własną korzyść. Do piątkowej rywalizacji przystąpili po bezbramkowym remisie w derbach Śląska z Piastem Gliwice. Natomiast mielczanie zgromadzili osiem "oczek", a w ubiegłym tygodnie świetnie spisali się z Radomiakiem Radom (2:0).

W 18. minucie Flip Starzyński zacentrował z rzutu rożnego na głowę Daniela Szczepana i strzelił swojego pierwszego gola w ekstraklasie. W 40. minucie Koki Hinokio z dystansu przycelował, lecz futbolówka odbiła się od poprzeczki. W doliczonym czasie gry skuteczną dobitką popisał się Ilja Szkuryn. W drugiej odsłonie tempo nieco spadło i ostatecznie podział punktów był jak najbardziej sprawiedliwy.

01.09.2023, 7. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Miejski w Gliwicach, Widzów: 8 840

Ruch Chorzów - Stal Mielec 1:1 (1:1)

Daniel Szczepan 18' - Ilja Szkuryn 45+1'

Ruch: Buchalik - Szur (Kasolik 80'), Baranowski, Bartolewski - Michalski, Szymański, Swędrowski (Skwierczyński 88'), Wójtowicz (Feliks 88') - Starzyński (Sikora 64'), Szczepan, Letniowski (Foszmańczyk 64')

Stal: Kochalski - Esselink, Matras, Leandro - Gerstenstein (Stępień 74'), Trąbka (Guillaumier 80'), Wlazło, Getinger - Domański, Szkuryn (Meriluoto 80'), Hinokio (Jaunzems 74')

Żółte kartki: Leandro, Domański, Wlazło

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)