PKO Ekstraklasa: Ruch Chorzów górą w starciu beniaminków, ŁKS wciąż bez gola w lidze

Autor zdjęć: Tomasz Folta

Ruch Chorzów odniósł pierwsze zwycięstwo w PKO Ekstraklasie, pokonując ŁKS Łódź (2:0) po trafieniach Kacpra Michalskiego oraz Tomasza Swędrowskiego.

Na początek zmagań w drugiej serii PKO Ekstraklasy, zmierzyli się dwaj beniaminkowie. ŁKS Łódź doznał wyraźnej porażki z Legią Warszawa (0:3) przy Łazienkowskiej. Natomiast Ruch uległ w Lubinie (1:2). – Nasze podejście musi być takie samo. To, że nie wystarczyło to na Legię, nie oznacza, że nie pozwoli nam zapunktować w meczu z Ruchem – zapewniał Kazimierz Moskal.

W 9. minucie Dani Ramirez oddał silne uderzenie, ale Jakub Bielecki popisał się piękną paradą. W 14. minucie Daniel Szczepan dograł do Kacpra Michalskiego, którego strzał odbił Aleksander Bobek, ale przy dobitce pomocnika był już bezradny. Gospodarze wybronili się w 39. minucie, kiedy Michalski wybił piłkę z linii bramkowej. Tuż po przerwie Filip Starzyński powinien lepiej przyłożyć się przy uderzeniu, bo piłka minęła niewiele obok słupka. W 75. minucie Szczepan zagrał do Tomasza Swędrowskiego, który ustalił wynik na 2:0 i 29-latek strzelił swojego pierwszego gola na poziomie ekstraklasy. ŁKS kończył spotkanie w “dziesiątkę”, ponieważ drugą żółtą kartkę otrzymał Michał Mokrzycki.