PKO Ekstraklasa: Remis w Płocku, Radomiak przerywa czarną serię

W 26. kolejce PKO Ekstraklasy, Wisła Płock zremisowała na własnym obiekcie z Radomiakiem Radom (1:1). Goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Portugalczyka Leonardo Rochy, a jeden punkt płocczanom zapewnił Łukasz Sekulski. Piłkarze Mariusza Lewandowskiego po trzech porażkach w końcu dopisali oczko, choć od strefy spadkowej utrzymują pięciopunktowy dystans.

Myślę, że w pierwszej połowie mieliśmy dwa, trzy słabsze człony, które nie pracowały tak, jak byśmy oczekiwali. W drugiej połowie troszeczkę lepiej to zaczęło wyglądać. Wiadomo, że po bramce było ciężko. W końcówce już było na dwie strony – kto kogo trafi. Też mieliśmy okazję na strzelenie bramki. Myślę, że będziemy grać lepiej, bo ten mecz dał nam wiarę, że jesteśmy w stanie narzucać warunki gry. Były momenty dobrej gry i gry do poprawy – powiedział Pavol Stano.

02.04.2023, 26. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Widzów: 4 026

Wisła Płock – Radomiak Radom 1:1 (0:0)

Łukasz Sekulski 69′ – Leonardo Rocha 53′

Wisła: Gradecki – Szymański, Kapuadi, Rzeźniczak – Sulek (Pawlak 86′), Lesniak, Wolski, Szwoch, Tomasik – Kocyła (Sekulski 65′), Śpiączka (Warchoł 86′)

Radomiak: Kobylak – Jakubik, Cichocki, Cestor, Abramowicz – Ramos (Nowakowski 83′), Donis – Semedo (Castaneda 68′), Alves (Cayarga 73′), Machado – Leonardo Rocha

Żółte kartki: Kapuadi, Wolski, Szymański, Sekulski – Lisandro Semedo, Francisco Ramos, Cestor

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)