PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa ograł skromnie Piasta Gliwice

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Nie było niespodzianki i liderujący w PKO Ekstraklasie Raków Częstochowa pokonał Piasta Gliwice po golu Vladislavsa Gutkovskisa w ramach 19. kolejki.

Medaliki po wyjazdowym remisie z Wartą Poznań (1:1) nie może pozwolić sobie na kolejne potknięcie. Przewaga siedmiu punktów daje względny spokój, ale presja z każdym tygodniem będzie tylko rosnąć przy Limanowskiego. – Gramy z Piastem, który jest silną drużyną. Było to widoczne w pierwszym spotkaniu. Widać tam również dobrą energię po zmianie trenera. Jest to drużyna doświadczona i liczę na to, że wspólnie stworzymy widowisko – mówił Marek Papszun. Piastunki bronią się przed spadkiem, dlatego piłkarze Aleksandra Vukovicia nie muszą się dodatkowo motywować na lidera ekstraklasy.

W siódmej minucie złe wyprowadzenie piłki Vladana Kovacevicia mogło źle skończyć się dla Rakowa, ale Damian Kądzior nie skorzystał na prezencie. Najaktywniejszy był Ivi Lopez, który próbował z dystansu zaskoczyć Frantiska Placha. W 40. minucie w ogromnym zamieszaniu pod bramką gości, Vladislavs Gutkovskis wykazał się czujnością i futbolówka o centymetry minęła linię bramkową. Do tego czasu Piast inteligentnie bronił dostępu do siatki. Druga połowa nie przyniosła ciekawszych okazji po obydwu stronach. Z upływem kolejnych minut napór gospodarzy był wyraźniejszy i utrzymali skromne prowadzenie

04.02.2023, 19. kolejka PKO Ekstraklasy, Miejski Stadion Piłkarski, Widzów: 5 238.

Raków Częstochowa – Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Vladislavs Gutkovskis 40′

Raków: Kovacević – Svarnas, Arsenić, Rundić – Jean Carlos Silva (Petrasek 88′), Berggren (Lederman 64′), Papanikolaou, Kun – Koczerchin (Nowak 63′), Gutkovskis (Musiolik 78′), Ivi Lopez (Wdowiak 78′)

Piast: Plach – Pyrka, Czerwiński, Mosór, Holubek (Jorge Felix 77′) – Hateley (Katranis 59′), Chrapek (Tomasiewicz 73′), Dziczek – Kądzior, Ameyaw – Wilczek

Żółte kartki: Koczerchin, Wdowiak – Hateley

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)