PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa dogonił Górnika, Wisła Płock rozczarowała

rakow.com

W meczu inauguracyjnym szóstą serię gier PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa odniósł zdecydowane zwycięstwo z Wisłą Płock (3:0).

Drużyna spod Jasnej Góry jest rewelacją rozgrywek i od czterech kolejek pozostają niepokonani. – Przed nami kolejny mecz, tym razem naszym przeciwnikiem będzie Raków. Jesteśmy po analizie spotkania z Wartą Poznań i wierzę, że w piątek zagramy mecz lepszy, niż ten poprzedni. Nasz kolejny rywal dotychczas prezentował się bardzo dobrze. Co więcej, według mnie Raków Częstochowa może być czarnym koniem tych rozgrywek. To zespół budowany od dłuższego czasu, mądrze i konsekwentnie. I to widać w ich grze – powiedział Radosław Sobolewski. W czwartek z Rakowem pożegnał się Sebastian Musiolik, który postanowił wybrać grę w Serie B, Pordenone.

W jedenastej minucie Marcin Cebula zacentrował z prawej strefy boiska na głowę Tomasa Petraska, a ten pokazał ogromne wyczucie i pokonał bezradnego Krzysztofa Kamińskiego. Czeski defensor zasłużył na powołanie do kadry swojego kraju i kapitan “Medalików” być może otrzyma szansę debiutu. W 18. minucie do doskonałej okazji doszedł Damian Michalski, ale wysoko przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gospodarze rozważnie prowadzili grę i nie dziwi fakt, że znajdują się wysoko w tabeli.

W drugiej połowie, a dokładnie w 48. minucie David Tijanić precyzyjnie podał do Marcina Cebuli, a ten płaskim uderzeniem dobił gości. Na kolejną dobrą okazję podopieczni Marka Papszuna czekali do 66. minuty. Wówczas David Tijanić przejął futbolówkę i w sytuacji sam na sam przechytrzył golkipera ustalając ostatecznie wygraną w Bełchatowie.