PKO Ekstraklasa: Puszcza Niepołomice urwała punkty Legii Warszawa

Tomas Pekhart Legia Warszawa

W ramach czwartej kolejki PKO Ekstraklasy, Puszcza Niepołomice zremisowała z Legią Warszawa (1:1).

Wojskowi są skupieni na walce o fazę grupową Ligi Konferencji Europy. Przy Łazienkowskiej ulegli z Austrią Wiedeń (1:2) w III rundzie el. LKE i przed rewanżem liga nieco zeszła na drugi plan. Kosta Runjaić w bramce postawił na Dominika Hładuna, a linię atak utworzyła para – Maciej Rosołek z Ernestem Mucim.

Awans będziemy musieli sobie wyszarpać. Jesteśmy tego świadomi. Drużyna szarpała, dawała z siebie wszystko. Daliśmy tak dużo, ale nie wygraliśmy – mówił Kosta Runjaić. – Gramy na kilku frontach, więc do mojej dyspozycji musi być cała kadra. W niedzielę także nastąpią pewne zmiany. Mam nadzieję, że obejdzie się bez kontuzji i na czwartek każdy zawodnik będzie gotowy – dodał.

W 26. minucie Puszcza pokazała, jak groźna jest przy stałym fragmencie gry. Niefrasobliwość gości w obronie wykorzystał Łukasz Sołowiej, któremu piłkę podał Kamil Zapolnik. W 34. minucie Josue wyrównał po świetnie wykonanym rzucie wolnym, a piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka, zaskakując Kewina Komara. Beniaminek z Niepołomic zdołał utrzymać dla siebie korzystny remis, a legioniści dzięki zdobytemu punktowi zasiedli na fotelu lidera z dorobkiem siedmiu punktów.

13.08.2023, 4. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 5 315

Puszcza Niepołomice – Legia Warszawa 1:1 (1:1)

Kamil Zapolnik 26′ – Josue 34′

Puszcza: Komar – Mroziński, Craciun, Sołowiej, Yakuba – Pięczek (Siemaszko 60′), Walski (Majchrzak 60′), Stępień, Serafin, Cholewiak (Hajda 78′) – Zapolnik (Mesanović 60′)

Legia: Hładun – Jędrzejczyk (Kun 46′), Augustyniak, Ribeiro – Wszołek (Pekhart 46′), Slisz, Celhaka, Baku, Josue (Elitim 81′) – Rosołek (Strzałek 75′), Muci (Gual 65′)

Żółte kartki: Zapolnik, Hajda, Craciun – Jędrzejczyk, Rosołek

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)