PKO Ekstraklasa: Potknięcie Pogoni Szczecin we Wrocławiu

Zagłębie Lubin Śląsk Wrocław PKO Ekstrakalsa

Piłkarze Śląska Wrocław zwyciężyli z Pogonią Szczecin (2:1) w drugiej kolejce PKO Ekstraklasy.

W niedzielę swoje mecze miały rozegrać pucharowicze, lecz Raków Częstochowa, Lech Poznań i Lechia Gdańsk zdecydowali, by przełożyć ligowe potyczki. Jedynie piłkarze ze Szczecina nie skorzystali z tego prawa. Śląsk marnie zaprezentował się w derbach Dolnego Śląska urwał jeden punkt po bezbramkowym remisie z Miedziowymi.

– Jeżeli mamy robić wyniki w europejskich pucharach, to jeśli odpoczywamy już na początku sezonu to nie jest dobre. To nie wychowuje zawodników, którzy mogą wtedy pokonywać własne słabości. Dla Pogoni ogromny szacunek i oby doszli w pucharach jak najdalej – mówił Ivan Djurdjević, który okazał szacunek dla rywali.

W czwartej minucie Erik Exposito wypuścił piłkę do Denisa Jastrzembskiego, który bez  dłuższego zastanowienia otworzył wynik we Wrocławiu. Na odpowiedź gości czekaliśmy do 30. minuty, gdy Wahan Biczachczjan doskonale przyłożył zza pola karnego. W 55. minucie świetnym strzałem głową popisał się Daniel Gretarsson i gospodarze potwierdzili dobrą dyspozycję.