PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin wreszcie wygrywa

W meczu 28. kolejki PKO Ekstraklsy Pogoń Szczecin wygrała z Cracovią 1:0. Jest to pierwsze zwycięstwo Portowców od sześciu spotkań.

W ostatnim sobotnim meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń podejmowała u siebie Cracovię. Obie drużyny ostatnio grają fatalnie i ten mecz może się okazać dla nich przełomowym, Pogoń zanotowała 6 meczów z rzędu bez zwycięstwa, natomiast Cracovia 5 razy z rzędu musiała uznać wyższość rywali.

Jako pierwsi w tym meczu zaatakowali podopieczni Michała Probierza, do odbitej w polu karnym piłki dopadł David Jablonský, ale uderzył bardzo niecelnie. Po upływie pierwszego kwadransa pierwszej połowy, na prowadzenie mogła wyjść Pogoń, Santeri Hostikka uderzył jednak podobnie jak obrońca Cracovii. W 30. minucie na strzał zdecydował się Pelle Van Amersfoort, lecz świetną interwencją popisał się Dante Stipica. W końcówce pierwszej połowy gola dla podopiecznych Michała Probierza mógł zdobyć Rafael Lopes, napastnik Cracovii kopnął sprzed pola karnego, po raz kolejny świetnie interweniował Stipica. Do przerwy po kiepskim meczu Pogoń remisowała z Cracovią 0:0.

Na początku drugiej połowy Cracovia umieściła piłkę w siatce, lecz okazało się, że strzelec, Jablonský był na spalonym i ostatecznie bramka po analizie VAR została anulowana. Pierwsza akcja gospodarzy w drugiej części od razu zakończyła się bramką. Marcin Listkowski dośrodkował pod bramkę, a tam głową trafił Kamil Drygas. Blisko podwyższenia prowadzenia Portowców był Tomas Podstawki, ale Portugalczyk główkował tuż obok bramki. W końcowych minutach spotkania remis dla drużyny Cracovii mógł uratować Sebastian Strózik, niestety dla gości strzał młodego pomocnika był minimalnie niecelny. Na przekór wszystkiego w doliczonym czasie gry Pasy musiały kończyć mecz w dziesiątkę, gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Helik.

Mecz przez większość czasu był wyrównany i skończyło się tak jak zapowiadało wielu ekspertów, spotkanie zakończyło się jedną bramką, który była decydująca i zapewniła Pogoni awans na podium.

06.06.2020, 28. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Floriana Krygiera

Pogoń Szczecin – Cracovia 1:0 (0:0)

Kamil Drygas 64′

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Hubert Matynia (Kamil Drygas 54′) – Sebastian Kowalczyk (Maciej Żurawski 75′), Tomas Podstawski, Marcin Listkowski – Santeri Hostikka, Ricardo Nunes, Michalis Manias (Hubert Turski 68′)

Cracovia: Michal Peškovič – Cornel Râpă, Michał Helik, David Jablonský, Kamil Pestka – Janusz Gol (Milan Dimun 72′), Florian Loshaj (Sebastian Strózik 80′), Thiago, Pelle Van Amersfoort, Ivan Fiolić (Tomáš Vestenický 65′) – Rafael Lopes

Żółte kartki: Marcin Listkowski, Michalis Manias – Florian Loshaj, Michał Helik

Czerwone kartki: Michał Helik (po dwóch żółtych)

Sędzia: Szymon Marciniak