PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin ogrywa Piasta Gliwice

Piłkarze Piasta Gliwice ponieśli porażkę na własnym stadionie z Pogonią Szczecin (0:1) w ramach drugiej kolejki PKO Ekstraklasy.

Po wyeliminowaniu Dynama Mińsk (2:0) ekipa Waldemara Fornalika chciała się zrehabilitować po porażce z wrocławianami na inaugurację ligi. – Nie najlepiej rozpoczęliśmy sezon i po porażce ze Śląskiej potrzebowaliśmy takiego pozytywnego kopa. Udało się wygrać spotkanie z bardzo wymagającym przeciwnikiem, tak że nasze morale z pewnością wzrosły i do meczu z Pogonią podejdziemy pewni siebie i z determinacją, żeby podtrzymać dobrą postawę – tłumaczył Sebastian Milewski.

Od początku spotkania mieliśmy bardzo wyrównane starcie. Jednak więcej okazji stworzyli gospodarze, lecz strzały Gerarda Badii i Jakuba Świerczoka były blokowane. W drugiej połowie gospodarze stwarzali sobie kolejne szanse. W 49. minucie Jakub Świerczok zmarnował doskonałe podanie od kolegi. Michał Kucharczyk w 64. minucie był bliski trafienia, ale obił słupek. Dwie minuty później prowadzenie gościom dał Kamil Drygas, który z bliska głową pokonał bezradnego Frantiska Placha. W 82. minucie Dante Stipica obronił groźny strzał Arkadiusza Pyrki. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i podopieczni Kosty Runjaicia wyjechali z Górnego Śląska z trzema punktami.