PKO Ekstraklasa: Podział punktów we Wrocławiu

Zahović

Śląsk Wrocław zremisował z Pogonią Szczecin 1:1 w meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Erik Exposito, w drugiej połowie do remisu doprowadził Maciej Żurawski.

Obie drużyny wiedziały, że strata punktów w dzisiejszym meczu może przeszkodzić w zrealizowaniu swoich celów. W przypadku Śląska mowa o walce o utrzymanie, a w przypadku Pogoni mowa o mistrzostwie.

Goście od początku spotkania rzucili się do ataku i stwarzali sobie groźne sytuacje. Niestety nie wykorzystywali ich i jak na złość zemściło się to w 28. minucie, gdy po dośrodkowaniu Dino Stigleca głową do siatki trafił Erik Exposito. Ostatecznie do przerwy prowadzenie gospodarzy utrzymało się, lecz goście ponownie mieli kilka sytuacji, aby wyrównać jednak znowu im się nie udało skierować piłki do bramki.

W drugiej części już widzieliśmy przepaść między obiema drużynami i gospodarze naprawdę mogą się cieszyć, że stracili tylko jedną bramkę. Padła ona w 51. minucie za sprawą Macieja Żurawskiego. Portowcy później co chwilę stwarzali kolejne dogodne okazje, które jednak marnowali lub kapitalnie bronił Matus Putnocky.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, którego nikogo nie zadowala. Śląsk co prawda powiększył przewagę nad grupą pościgową do czterech oczek, ale w przypadku zwycięstw Wisły i Bruk-Betu ta przewaga może już wynosić tylko oczko. Pogoń natomiast skomplikowała sobie sprawę tytułu, choć była ona już bardzo trudna.