PKO Ekstraklasa: Podział punktów w Zabrzu, burza śnieżna przerwała pierwszą połowę

Z powodu potężnych opadów śniegu, pierwsza połowa meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze a Lechią Gdańsk (1:1) trwała nieco ponad 1,5 godziny. Górnicy objęli prowadzenie po golu Szymona Włodarczyka z rzutu karnego, zaś biało-zieloni wyrównali za sprawą Łukasza Zwolińskiego, który sprytnie trafił po sparowaniu piłki przez Daniela Bielicę. Remis nieco poprawi nastroje w Zabrzu, gdzie byli po trzech kolejnych porażkach.

04.02.2023, 19. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Ernesta Pohla, Widzów: 8 342

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)

Szymon Włodarczyk 45+9′ – Łukasz Zwoliński 71′

Górnik: Bielica – Jensen, Bergström, Janża, Wojtuszek (Olkowski 80′) – Mvondo, Pacheco, Cholewiak (Kotzke 80′) , Okunuki – Podolski, Włodarczyk (Krawczyk 80′)

Lechia: Kuciak – Pietrzak, Bartkowski, Maloca, Nalepa – Durmus (Abu Hanna 56′), Tobers, Kubicki, Gajos (Castegren 56′) – Conrado (Stec 80′), Zwoliński

Żółte kartki: Włodarczyk, Janża – Gajos, Zwoliński, Durmus, Bartkowski

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)