PKO Ekstraklasa: Podział punktów w Szczecinie, Kamil Grosicki oczarował fanów

TomaszKudala / Shutterstock.com

W niedzielnej rywalizacji w ramach 15. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy Pogonią Szczecin a Rakowem Częstochowa padł remis (1:1).

Portowcy w pięciu ostatnich ligowych meczach, odnieśli aż cztery zwycięstwa. Są blisko czołówki, a ewentualny komplet punktów z mistrzem Polski, mógłby potwierdzić ich poprawę dyspozycji. – Nasze występy były dalekie od ideału. Są pewne wyjaśnienia tej sytuacji. Gra w dziesięciu w meczu z Puszczą, trudne do gry murawy… żeby było jasne, to wyjaśnienia, nie usprawiedliwienia. Najważniejsze, że na koniec udało się wygrać – wytłumaczył Jens Gustafsson, który otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera października.

Widzę dużo bardziej dojrzały zespół. Podejmujemy decyzję, które są najlepsze dla drużyny, a nie dobra indywidualnego. To oznacza, że nawet kiedy rzeczy nie idą po naszej myśli, to  robimy wszystko dla dobra zespołu, nie okazujemy emocji, nie zwalamy winy na sędziów i inne rzeczy. Jesteśmy bardzo skupieni na naszym celu. Ten poziom dojrzałości objawia się tym, że nie poddajemy się, walczymy do końca, za co potem zostajemy wynagrodzeni – dodał Szwed.

W 45. minucie blisko trafienia był Linus Wahlqvist, ale po podaniu piłki od Wahana Biczachczjana, szwedzki obrońca uderzył w słupek. W 54. minucie Srdjan Plavsić długim podaniem znalazł Wladyslawa Koczerchina, a ten zgrał piłkę krótko do Bartosza Nowaka, który z najbliżej odległości wpakował futbolówkę do siatki. W 68. minucie błysnął Kamil Grosicki, który asystował przy bramce Alexandra Gorgona. Pomimo późniejszego naporu ze strony gospodarzy, to Medalikom udało się uratować cenny z punkt wywalczony w Szczecinie. Za dwa tygodnie Raków podejmie Cracovię, natomiast rywalem Pogoni będzie Stal Mielec.

12.11.2023, 15. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Widzów: 19 277

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

Alexander Gorgon 68′ – Bartosz Nowak 54′

Pogoń: Cojocaru – Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris – Biczachczjan (Fornalczyk 78′) Ulvestad (Gamboa 62′) – Gorgon, Kurzawa, Grosicki – Koulouris (Zahović 86′)

Raków: Kovacević – Tudor, Racovițan, Rundić (A. Kovacević 46′) – J. Silva (Drachal 46′), Berggren, Koczerhin, Plavsić – Yeboah ( Nowak 46′),Piasecki (Crnac 76′), Cebula (Lederman 69′)

Żółte kartki: Plavsić, Berggren

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)