PKO Ekstraklasa: Podział punktów w Mielcu

ekstraklasa.org

Stal Mielec zremisowała z Radomiakiem Radom 1:1 w ostatnim meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy.

Stal w pierwszym spotkaniu nowego sezonu Ekstraklasy nieoczekiwanie pokonali Lecha Poznań. Dzięki tej wygranej kibice mieleckiego klubu wymagali dziś zwycięstwa w starciu z Radomiakiem, który przed tygodniem podzielił się punktami z Miedzią.

W pierwszym kwadransie mecz nie powalał i mogliśmy go śmiało ocenić jako mecz walki, a pierwsza sytuacja bramkowa miała miejsce w 17. minucie. Wtedy to Maciej Domański dostał świetne górne podanie od jednego z partnerów, nawinął defensora i uderzył sprzed pola karnego, ale Raphael Rossi zdołał zablokować strzał i uratował swoją drużynę. Chwilę później odpowiedzieli podopieczni Mariusza Lewandowskiego. Goście również uderzyli z dystansu, a konkretnie zrobił to Leandro, lecz będzie on chciał jak najszybciej o tej próbie zapomnieć, bo była ona słaba. Znacznie bliżej celu był Daniel Pik. Pomocnik gości dopadł do wybitej z pola karnego futbolówki, bez zastanowienia strzelił i kopnął tuż obok słupka. Na kolejną sytuację musieliśmy poczekać do końcowych minut pierwszej połowy. Groźnie z dystansu ponownie strzelał  Domański, lecz kapitalną interwencją w bramce Radomiaka popisał się Gabriel Kobylak. Niestety to by było na tyle z ciekawych rzeczy, które wydarzyły się w pierwszej połowie i śmiało można powiedzieć, że to spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie.

W pierwszych minutach drugiej połowy obraz gry się nie zmieniał i mecz nadal zapowiadał się na słaby. Na szczęście spotkanie miało swoje dobre momenty, tak jak w 56. minucie, gdy zobaczyliśmy wreszcie ładną akcję, która dała gola. Thabo Cele cudownie dośrodkował w pole karne, tam z pierwszej piłki uderzył Dawid Abramowicz i nie dał żadnych szans Bartoszowi Mrozkowi. Trener Adam Majewski musiał zareagować i na boisko wpuścił Saida Hamulicia. Zawodnik od razu, gdy pojawił się na placu gry był groźny pod bramką Radomiaka, a w 71. minucie odwdzięczył się golem, gdy trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a tym samym doprowadził do remisu. Później do końca spotkania wiedzieliśmy głównie groźne sytuacje Radomiaka, swoje sytuacje mieli Dariusz Pawłowski i Maurides, ale najbliżej celu był Cele, który strzelał świetnie z dystansu po ziemi, ale świetnie w bramce wyciągnął się Mrozek i uratował punkt dla Stali w tym spotkaniu, bo ostatecznie mecz skończył się remisem 1:1.

Z perspektywy całego meczu wydaje się, że remis jest sprawiedliwym wynikiem, choć więcej groźnych sytuacji miał Radomiak. Nie przekuł ich jednak na zdobycze, a Stal też nie zagrała takiego słabego meczu, aby dziś zasługiwać na porażkę.