PKO Ekstraklasa: Pierwsza wygrana Podbeskidzia w lidze, Stal bezbarwna w Bielsku-Białej

Stadion Podbeskidzie Bielsko-Biała

Polska - Czechy, el. do ME kobiet, 22.09.2020 | fot. Mikołaj Barbanell

W pierwszym sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy spotkały się dwaj beniaminkowie. Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało u siebie ze Stalą Mielec (1:0).

Drużyna “Górali” pozostawała bez zwycięstwa w lidze, w dorobku mając ledwie dwa “oczka”. Z kolei “Stalówka” zajmowała jedenastą lokatę byli napędzeni po premierowej wygranej z Piastem Gliwice (3:2). – Koncentrujemy się przede wszystkim na własnych możliwościach. Zdajemy sobie sprawę z trudnego meczu. Petteri Forsell trenował z nami w tygodniu, ale razem ze sztabem podjęliśmy decyzję, żeby nie wystąpił w sobotę – powiedział Dariusz Skrzypczak, trener mielczan.

W 32. minucie Rafał Figiel bezpośrednio z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, ale czujny w polu karnym był Kamil Biliński, który dobił gości i tym samy strzelił czwartego gola. Można było oczekiwać, że goście ruszą do odważniejszych ataków, lecz nic z tego. W drugiej odsłonie zobaczyliśmy już odmienią Stal. W 76. minucie Paweł Tomczyk doszedł do świetnej okazji, ale po jego wślizgu futbolówka nie wpadła do siatki. Podopieczni Skrzypczaka starali się odrobić straty, lecz ich ataki był cały czas nieudolne. Po ostatnim gwizdku z gospodarzy zeszło ciśnienie, które narastało z każdym tygodniem.