PKO Ekstraklasa: Pierwsza porażka Pogoni w rundzie wiosennej

W meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała z Pogonią Szczecin 2:1. Dla Portowców to pierwsza porażka w rundzie wiosennej.

Oba zespoły bardzo dobrze rozpoczęły rundę wiosenną. Dziś chciały kontynuować dobrą serię. Minimalnym faworytem była Pogoń.

Gospodarze po raz pierwszy zaatakowali w 11. minucie. Ofensywną akcję uderzeniem z dystansu zakończył Maciej Sadlok. Obrońca Wisły znacznie jednak spudłował. Na następną sytuację musieliśmy poczekać do drugiego kwadransa pierwszej połowy. Mariusz Malec źle wyprowadził piłkę ze strefy obronnej. Przejął ją Felicio Brown Forbes. Dośrodkował w szesnastkę, a tam niefortunnie do własnej siatki trafił Benedikt Zech. Tuż przed przerwą mógł wyrównać Michał Kucharczyk. Pomocnik Portowców dostał dobre podanie od Kacpra Smolińskiego, ale trafił w jednego z obrońców Białej Gwiazdy. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na podopiecznych Kosty Runjaicia. W doliczonym czasie gry fantastycznie z dystansu kopnął Brown Forbes, nie dał żadnych szans Dantemu Stipicy i ustalił wynik pierwszej połowy.

Od początku drugiej połowy lider Ekstraklasy rzucił się do ataku. Opłaciło się to, bo w 49. minucie Portowcy złapali kontakt. Kucharczyk dośrodkował w szesnastkę, tam z woleja strzelił Alexander Gorgon i pokonał Mateusza Lisa. Po utracie gola Wisła cofnęła się do obrony, aby bronić wyniku. Było to bardzo ryzykowne, ponieważ Portowcy groźnie atakowali. Ostatecznie jednak Białej Gwieździe udało się utrzymać korzystny rezultat. To zwycięstwo dało podopiecznym Petera Hyballii awans na dziesiąte miejsce w tabeli.

Spotkanie można określić wyrównanym. Wisła w przeciwieństwie do Pogoni potrafiła jednak wykorzystać okazje, które miała i dzięki temu odniosła ważne zwycięstwo i zapewniła sobie bezpieczną przewagę nad miejscem spadkowym.

19.01.2021, 18. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:1 (2:0)

Benedikt Zech 31′ (s), Felicio Brown Forbes 45+2′ – Alexander Gorgon 49′

Wisła: Mateusz Lis – Łukasz Burliga, Michal Frydrych, Adi Mehremić (Serafin Szota 39′), Maciej Sadlok – Patryk Plewka, Yaw Yeboah (Jakub Błaszczykowski 70′), Žan Medved (Chuca 89′), Stefan Savić, Piotr Starzyński (Krystian Wachowiak 70′) – Felicio Brown Forbes

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski (Adam Frączczak 77′), Benedikt Zech, Mariusz Malec, Luis Mata (Hubert Matynia 85′) – Michał Kucharczyk, Tomas Podstawski, Kamil Drygas (Santeri Hostikka 63′), Alexander Gorgon, Kacper Smoliński (Mariusz Fornalczyk 85′) – Luka Zahovič (Adrian Benedyczak 77′)

Żółte kartki: Łukasz Burliga, Maciej Sadlok, Žan Medved – Alexander Gorgon, Luka Zahovič, Benedikt Zech, Jakub Bartkowski, Hubert Matynia

Sędzia: Paweł Raczkowski