PKO Ekstraklasa: Piast rzutem na taśmę wygrywa z Jagiellonią

W meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała z Piastem Gliwice 0:1. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry strzelił Tiago Alves.

W drugim dzisiejszym meczu Ekstraklasy Jagiellonia podejmowała Piasta. Gospodarze po rozegranych 18. kolejkach zajmowali ósmą pozycję z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów. Gliwiczanie plasowali się na trzynastym miejscu, tracąc do dzisiejszego rywala cztery oczka.

Goście już w 3. minucie mogli objąć prowadzenie. Do wybitej z pola karnego futbolówki dopadł Jakub Holúbek. Zawodnik Piasta strzelił bez zastanowienia, ale minimalnie się pomylił. Swoją szansę na gola miał też Jakub Świerczok. Napastnik Gliwiczan przejął piłkę w środkowej strefie. Popędził w kierunku pola karnego, kopnął z dystansu, lecz fatalnie przestrzelił. Gospodarze po raz pierwszy groźnie zaatakowali chwilę przed upływem drugiego kwadransa. Fedor Černych wymienił podania z jednym z kolegów. Przedostał się w szesnastkę. Uderzył z ostrego kąta, ale František Plach nie dał się zaskoczyć i dobrze obronił. Lepszym zespołem w tym meczu był jednak Piast i to podopieczni Waldemara Fornalika mieli stuprocentową sytuację w 34. minucie. Bartosz Rymaniak podał pod bramkę. Xavier Dziekoński wybił futbolówkę ręką. Dopadł do niej Patryk Sokołowski, strzelił z woleja jednak jeden z obrońców popisał się interwencją na linii bramkowej. Do przerwy goli nie było, choć mecz był znośny do oglądania.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal atakował Piast, który starał się zdobyć gola. Szanse na to znacznie zwiększyły się w 60. minucie. Wtedy to Błażej Augustyn zagrał piłkę ręką, obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Komplet punktów podopiecznym Fornalika mógł zapewnić Gerard Badía, który główkował po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego. Zatrzymał go jednak Dziekoński, młody golkiper popisał się świetną interwencją. Wydawało się, że nic w tym meczu już się nie zmieni. W doliczonym czasie gry natomiast Piast wyszedł na prowadzenie. Tiago Alves chciał dośrodkować w pole karne, wyszedł z tego jednak strzał, który dał pięknego gola, a przede wszystkim zwycięstwo Gliwiczanom.

Piast wygrał zasłużenie ten mecz. Gliwiczanie powinni prowadzić już po pierwszej połowie, wtedy jednak Jagiellonia jakimś cudem się ratowała. W drugiej połowie stało się to, co powinno stać się już wcześniej. Gliwiczanie wcisnęli bramkę, choć trzeba przyznać, że była ona dosyć przypadkowa. Natomiast Białostoczanie po raz kolejny zawiodła kibiców i znów musieli uznać wyższość rywala.