Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice tradycyjnie remisuje, Jagiellonia Białystok wiceliderem

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali z Piastem Gliwice (0:0) w meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla ekipy Aleksandra Vukovicia to dwunasty podział punktów w sezonie.

- W tym sezonie dobrze gramy u siebie, na razie jeszcze nikt nie wywiózł stąd punktów. Ostatnie tygodnie były dla mnie dobre. Wcześniej opuściłem kilka meczów. W tej chwili czuję się wyśmienicie i potrzebuję gry, aby ponownie pojawić się na boisku. Już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania. Najważniejsze, abym nie miał nowych urazów - podkreślał Jesus Imaz.

Drużyna z Podlasia jest wiceliderem i podejmowała gliwiczan, którzy upodobali sobie remisy - aż jedenaście na piętnaście meczów. - Nasze cele pozostają niezmienione od początku sezonu, chcemy wygrać każdy kolejny mecz i w taki sposób do tego podchodzimy. Przed nami jeszcze cztery spotkania ligowe i jedno pucharowe. Jednak nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość, myślimy o starciu z Piastem. Chcemy wygrać i pełna koncentracja idzie na tę potyczkę - zaznaczył Adrian Siemieniec.

Pierwszy kwadrans nie przysporzył wielu emocji. W 21. minucie Jakub Holubek zdecydował się na uderzenie z woleja, a futbolówka odbiła się od słupka. W 35. minucie Miłosz Szczepański oddał strzał zza pola karnego, ale Zlatan Alomerović sparował piłkę nad poprzeczką. W 69. minucie Michael Ameyaw pokonał Alomerovicia, lecz pomocnik był na niewielkim spalonym. W 73. minucie z czerwoną kartką wyleciał Ariel Mosór, który zatrzymywał wychodzącego Afimico Pululu sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie gole nie padły w stolicy Podlasia i za tydzień Jaga wybierze się do Warty Poznań. Z kolei Piast podejmie Puszczę Niepołomice