PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice kontynuuje zwycięską ścieżkę

piast-gliwice.eu

W poniedziałkowym spotkaniu w ramach dziesiątej serii gier PKO Ekstraklasy, Piast Gliwice odniósł drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem pokonani przez podopiecznych Waldemara Fornalika zostali piłkarze Lechii Gdańsk.

Zespół ze Śląska nadal zamyka ligową tabelę, lecz w miniony piątek wygrali po raz pierwszy w kampanii. W krótkim 0kresie czeka ich siedem meczów. – Mam nadzieję i liczę, że tak będzie. Jeżeli wszyscy będą zdrowi, nikt już się nie rozchoruje, to w przypadku licznej kadry, jaką dysponujemy, powinniśmy podołać temu wyzwaniu – przekonuje szkoleniowiec “Piastunek”. Lechia do Gliwice przyjechała opromieniona po zwycięstwie ze Śląskiem Wrocław (3:2). Wszyscy liczą, że znowu błyśnie Conrado, który przed kilkoma dniami zdobył bramkę i zanotował dwie asysty.

Już w drugiej minucie gry. Bartosz Kopacz spowodował upadek Dominika Steczyka i arbiter natychmiast wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Jakub Świerczok i zmylił Zlatana Alomerovicia. W 32. minucie z lewej flanki zacentrował Gerard Badia, a pojedynek pozycję wygrał Jakub Czerwiński i podwyższył wynik. W drugiej części gra toczyła się sennej atmosferze. Gospodarze mieli kłopoty tylko w 64.minucie, gdy Karol Fila trafił piłką wprost Frantiska Placha.