PKO Ekstraklasa: Patryk Lipski z dwoma asystami, Piast Gliwice z premierowym zwycięstwem

Piast Gliwice ograł w meczu wyjazdowym Stal Mielec (2:0) po golach Kristophera Vidy oraz Arkadiusz Pyrkę.

Goście przed tygodniem doznali porażki u siebie po emocjonującym spotkaniu z Rakowem Częstochowa. W Gliwicach często wspomina się o ośmiu przegranych z rzędu, jakie przytrafiły się na starcie rozgrywek i tym razem nikt nie chce powtórzyć tego scenariusza.

– Trudno sobie wyobrazić, żeby Stal Mielec ograniczyła się tylko do defensywy. Pamiętamy ten zespół z tamtego sezonu, w którym również były fazy, w których potrafili wybronić, zaatakować nawet w sytuacjach, kiedy wydawało się, że mecz jest przegrany potrafili się podnieść – analizował przed meczem Waldemar Fornalika.

W 18. minucie Patryk Lipski prostopadłym podaniem uruchomiał Kristophera Vidę, a 26-letni Węgier przelobował Michała Gliwę. Sędziemu potrzebny był VAR, by lepiej przyjrzeć się akcji i ewentualnemu spalonemu, lecz po kilku minutach zdecydował on, by trafienie uznać. W 39. minucie wyszli z kontrą. Patryk Sokołowski był w wyśmienitej sytuacji, a jednak golkiper zatrzymał jego strzał. W doliczonym czasie gry drugą asystę zanotował Patryk Lipski, który tym razem zacentrował z lewej strony idealnie na głowę Arkadiusza Pyrki.

W 64. minucie zespół z Gliwic nie po raz pierwszy uratował Frantisek Plach. Słowak musiał interweniować, kiedy z bliskiej odległości drogi do bramki szukał Marcin Budziński. Goście w drugiej połowie cofnęli się i oddali inicjatywę “Stalówce”. Ostatecznie Piast dowiózł do końca zwycięstwo i może przygotowywać się do kolejnego starcia z Pogonią Szczecin.