PKO Ekstraklasa: Oficjalne stanowisko władz Warty Poznań ws. meczu z Legią

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Wczoraj miało miejsce spotkanie Legii Warszawa z Wartą Poznań. Rywalizacja została rozegrana w ramach uzupełnienia 6. kolejki. Aktualni mistrzowie Polski wygrali wspomnianą potyczkę 3:0, nie dając zbyt wiele argumentów na placu gry beniaminkowi. Jednakże, to nie ostateczny rezultat zawodów był najważniejszym punktem widowiska, a sprawa dotycząca naruszenia obowiązujących zasad sanitarnych po stronie “Wojskowych”.

Chodzi o przypadek Igora Lewczuka, który wczoraj znajdował się na płycie boiska, pomimo wcześniejszej sygnalizacji gorączki. Doświadczony obrońca anonsował problemy zdrowotne, lecz z braku innych alternatyw w zestawieniu stołecznego zespołu, musiał pomóc kolegom na murawie. Cała sprawa wyszła na jaw, podczas konferencji prasowej Czesława Michniewicza. Taki stan rzeczy potępiła część opinii publicznej na mediach społecznościowych, w tym, między innymi, wczorajszy przeciwnik, za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia.

Organy zarządzające Warty Poznań  w swoim stanowisku zarzuciły Legii Warszawa wysoce nieodpowiedzialne i nieetyczne zachowanie. Poprzez lekceważenie najistotniejszych reguł mogło dojść do licznych zakażeń. Postawa stołecznej ekipy wg nich naruszyła zasady współżycia społecznego, do którego przestrzegania zobowiązały się wszystkie kluby w Ekstraklasie. Brak ich respektowania może mieć negatywne konsekwencje w przyszłości. W ich opinii, każda ze stron powinna w pierwszej kolejności myśleć o zdrowiu całej społeczności, a dopiero później o aspektach sportowych. W oświadczeniu poruszono również podjęcie w najbliższym czasie próby wyjaśnienia całego zajścia z włodarzami “Legionistów”.

Wzmiankowany kazus najprawdopodobniej zostanie objęty postępowaniem ze strony władz spółki Ekstraklasa. SA oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Źródło: oficjalna strona internetowa Warty Poznań, portal Ekstraklasa, własne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.