PKO Ekstraklasa: Niezłomny Górnik Zabrze zremisował z Jagiellonią Białystok

jagiellonia

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

W starciu inauguracyjnym siódmej kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze zremisował z Jagiellonią Białystok (1:1).

W Białymstoku nie muszą jedynie liczyć na kunszt Jesusa Imaza. Z doskonałej strony pokazuje się ostatnio Portugalczyk Nene, dzięki któremu z Miedzią Legnica (2:1), Maciej Stolarczyk odniósł premierowe zwycięstwo w Jadze. – Brakowało nam punktów przed tym spotkaniem, ale jak wielokrotnie podkreślałem, mówimy o pewnym procesie. Pewnych rzeczy nie da się wdrożyć w ciągu dwóch miesięcy. Potrzeba czasu. Pozytywem poprzednich spotkań były wykreowane sytuacje i nadal pracujemy, aby być bardziej wyrafinowanym zespołem, bardziej konkretnym pod bramką rywala – tłumaczył trener.

Pierwszy raz groźnie zrobiło się pod bramką gości w 20. minucie. Paweł Olkowski ładnie złożył się zza pola karnego i Zlatan Alomerović mógł spojrzeć jak piłka odbija się od słupka. Minutę później w doskonałej sytuacji znalazł się Bartosz Bida. 21-latek został fenomenalnie zatrzymany przez Kevina Brolla. Daniel Stefański dołożył trzy minuty i goście wykorzystali ten dodatkowy czas. Kontrę Jagiellończyków wykończył Jesus Imaz i Górnicy mogli mówić o wielkim pechu, ale nie przypilnowali Hiszpana.

Po przerwie niewiele się działo. Na odnotowanie zasłużył strzał z 79. minuty Norberta Wojtuszka, który odrobinę spudłował. Gdy wszystko wskazywało, iż pełna pula powędrują do Jagi, to idealnie przymierzył Erik Janża, ładując pod ladę. W doliczonym czasie gry jeszcze Krzysztof Kolanko mógł zaskoczyć gości, jednak tym razem poprzeczka była sprzymierzeńcem Zlatana Alomerovicia. Po intensywnej końcówce spotkanie zakończyło się zasłużonym remisem.

26.08.2022, 7. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Ernesta Pohla, Widzów: 12 649

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)

Erik Janża 90′ – Jesus Imaz 45+3′

Górnik: Kevin Broll – Aleksander Paluszek, Rafał Janicki, Richard Jensen – Paweł Olkowski, Robert Dadok (Krzysztof Kubica 75′), Jean Mvondo (Robin Kamber 84′), Mateusz Cholewiak (Krzysztof Kolanko 84′), Erik Janża – Szymon Włodarczyk (Dani Pacheco 59′), Krzysztof Krawczyk (Norbert Wojtuszek 75′)

Jagiellonia: Zlatan Alomerović – Bogdan  Tiru, Mateusz Skrzypczak (Israel Puerto 62′), Michał Pazdan (Wojciech Łaski 72′) – Tomas Prikryl, Taras Romanczuk, Nene, Bojan Nastić – Jesus Imaz – Marc Gual, Bartosz Bida (Fedor Cernych 59′)

Żółte kartki: Rafał Janicki, Aleksander Paluszek, Mateusz Cholewiak, Dani Pacheco – Bojan Nastić, Bogdan Tiru

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)