PKO Ekstraklasa: Najlepsza frekwencja znowu w Łodzi

Widzew

Facebook/RTS Widzew Łódź

W minionej kolejce sympatycy Widzewa zdeklasowali inne obiekty w Polsce pod względem liczebności na trybunach. Po raz piąty w tym sezonie publiczność zgromadzona na stadionie przy al. Piłsudskiego okazała się najliczniejszą w kraju.

Kibice Widzewa Łódź znajdują się w czołówce drużyn z najlepszą frekwencją w kraju. W klasyfikacji średniej obecności na trybunach przy al. Piłsudskiego zajmują trzecie miejsce, tuż za sympatykami Legii Warszawa i Lecha Poznań.

Jednak ich liczne przybycie na obiekt piłkarski w piątkowy wieczór na starcie z Jagiellonią Białystok mimo niesprzyjających warunków pogodowych zdeklasowało frekwencję na innych boiskach.  Starcie z Jagiellonią oglądało aż 17081 widzów.

Tuż za zmaganiem Widzewa Łódź z Jagiellonią Białystok znalazły się mecze Pogoni Szczecin ze Śląskiem Wrocław (14040 kibiców) oraz Lecha Poznań z Miedzią Legnica (10820 widzów).

Według obliczeń portalu “Widzewtomy” średnia frekwencja sezonu wynosi 17 303 tysięcy (96% zapełnienia). Jeśli już zagłębimy się w dane statystyczne, to jesienią średnio przychodziło 17 281 tysięcy ludzi, co stanowiło 96 procent zapełnienia stadionu. Po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej, średnia frekwencja wzrosła do 17 381 tysięcy, co stanowi obecnie 97 procent zapełniania obiektu. Trzeba przyznać, że kibice Widzewa wykręcają niezłe liczby. Boisko przy al. Piłsudskiego jest jednym z najgłośniejszych w Polsce, głos dopingu unosi się po całej Łodzi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.