PKO Ekstraklasa: Motor wraca po 32 latach

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Poznaliśmy ostatniego uczestnika PKO Ekstraklasy w sezonie 2024/25.

Emocje w Gdyni

Motor Lublin, po trzydziestu dwóch latach nieobecności, wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej w polskiej piłce nożnej, pokonując Arkę Gdynia 2:1. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy, dzięki bramce zdobytej w 13. minucie po błędzie obrony Motoru.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Motor, nie poddając się presji, wykazał się determinacją i w 87. minucie zdobył wyrównującą bramkę za sprawą Bartosza Wolskiego. W emocjonującej końcówce, w trzeciej minucie doliczonego czasu, Mbaye Jacques Ndiaye przesądził o losach spotkania, strzelając decydującego gola.

Oprócz Arki do Ekstraklasy w tym sezonie awansowali Lechia Gdańsk i GKS Katowice.