PKO Ekstraklasa: Mistrz Polski zaczął od zwycięstwa, Jagiellonia bezradna w Częstochowie

John Yeboah - Rakow Czestochowa - Flora Tallin

W meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa odniósł pewne zwycięstwo nad Jagiellonią Białystok (3:0). Ponownie błysnął Łukasz Zwoliński.

W nowej rzeczywiści znalazły się Medaliki. Z klubu odszedł Marek Papszun po historycznym mistrzostwie Polski. Kiedy przejmował częstochowian, to byli na trzecim poziomie rozgrywkowym. Schedę przejął 32-letni Dawid Szwarga, który ma za sobą porażkę w Superpucharze Polski z Legią, ale poprowadził do awansu do drugiej rundy Ligi Mistrzów.

– Mamy minimalną przewagę, że pierwsze spotkania w nowym sezonie mamy już za sobą. Mecze, w których w każdym kolejnym byliśmy odrobinę lepsi. Wierzę, że podobnie będzie w spotkaniu z Jagiellonią i znowu zrobimy krok do przodu. Obserwując ten zespół wiemy, że przygotowywała się do spotkania z nami, grając z rywalami, którzy grają w podobnej strukturze do nas – wytłumaczył Szwarga.

Fani spod Jasnej Góry cierpliwie doczekali się trafienia w pierwszej odsłonie, ale w drugiej minucie doliczonego czasu. John Yeboah zagrał prostopadłą piłkę do Łukasza Zwolińskiego, który zapakował ją obok bezradnego Zlatana Alomerovicia. Napastnik przybył latem z Lechii Gdańsk i już potwierdził, że pasuje do taktyki w Tallinie, gdy ustrzelił hat-tricka.

Po przerwie gospodarze mocno przycisnęli rywali, ale Jean Carlos Silva i Zoran Arsenić pomyli się wyraźnie. Zwoliński w 60. minucie padł faulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. W 66. minucie po składną akcję Medalików wykończył Bartosz Nowak i nic złego nie mogło się przydarzyć częstochowianom. Raków w środę podejmie Karabach Agdam w el. Ligi Mistrzów. Postanowili przełożyć starcie w drugiej kolejce z Koroną Kielce.

22.07.2023, 1. kolejka PKO Ekstraklasy, Miejski Stadion Piłkarski, Widzów: 5 346

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

Łukasz Zwoliński 45+2′, 63′ (k), Bartosz Nowak 66′

Raków: Kovacević – Racovițan, Arsenić, Svarnas – Tudor (Wdowiak 82′), Berggren, Kocherchin (Papanikolaou 77′), Jean Carlos (Sorescu 67′) – Yeboah (Cebula 67”), Nowak, Zwoliński (Piasecki 77′)

Jagiellonia: Alomerović – Marczuk (Olszewski 64′), Stojinović, Dieguez, Nastić (Kupisz 24′) – Sacek (Kubicki 64′), Romanczuk, Nene, Wdowik (Lewicki 82′) – Imaz – Pululu (Naranjo 64′)

Żółte kartki: Pululu, Nastić, Imaz, Nene

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)