PKO Ekstraklasa: Martin Doleżal bohaterem w Lubinie, Zagłębie dzielnie broni się przed spadkiem

pilkarskiswiat.com

W meczu inauguracyjnym 28. kolejkę PKO Ekstraklasy, Zagłębie Lubin odniosło niezwykle ważne zwycięstwo ze Stalą Mielec (3:1). Bohaterem gospodarzy był Martin Doleżal.

W Lubinie nie mogą spać spokojnie, bo przed tą serią gier mieli trzy punkty więcej nad strefą spadkową. Przed tygodniem pechowo przegrali w Białymstoku, gdyż do 88. minuty to oni prowadzili, ale pozwolili sobie wyrwać zwycięstwo. Natomiast Stal już nie zachwyca i dorobek punktowy pozwala na względny spokój o ligowy byt.

Stal gra trójką z tyłu, lubi się cofnąć i grać z kontrataku. Nie ważne jak to zrobimy, ale trzy punkty muszą zostać w Lubinie. Trzeba w końcu zacząć przekładać pracę, jaką wykonujemy na treningach, na ligowe boiska – mówi Sasa Balić.

Już w piątej minucie, to goście jako pierwsi groźnie zaatakowali. Dośrodkowanie z lewej strony Krystiana Getingera do Oskara Zawady mogło zaskoczyć Kacpra Bieszczada, ale ten czujnie stał na linii bramkowej. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy gola strzelił Mateusz Matras, lecz po szybkiej reakcji VAR cofnięto trafienie. W 56. minucie w ogromnym zamieszaniu pod bramką gospodarzy sprytnie zachował się Mateusz Matras, ale lekko piłki jako ostatni dotknął Oskar Zawada i to jemu zapisano bramkę. W 72. minucie wyrównał Martin Doleżal, który znakomicie przyłożył głowę. W 84. minucie znów dał o sobie znać Doleżal i fantastycznie pokonał głową Rafała Strączka.