PKO Ekstraklasa: ŁKS zaskakuje Wartę (WIDEO)

ŁKS Łódź

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim starciu 24. kolejki PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź zaskoczył Wartę Poznań, odnosząc zwycięstwo 1:0.

Dynamiczny początek

Spotkanie rozpoczęło się z wysokim tempem, a już w piątej minucie “Zieloni” mieli okazję objąć prowadzenie po główce Satvropoulosa. Niestety dla nich, piłka minęła cel o dobre metry, pozostawiając wynik niezmienionym.

W 17. minucie rozpoczęło się zamieszanie w polu karnym ŁKS-u, jednak strzał Bartkowskiego nie znalazł drogi do bramki. Bramkarz gości musiał jeszcze raz interweniować minutę później, aby sparować uderzenie Żurawskiego zza pola karnego.

Przełamanie i decydujący cios

Goście z Łodzi zaczęli budzić się w 24. minucie, gdy strzał Balicia wymusił interwencję bramkarza Warty. Sytuacja stała się jeszcze bardziej nerwowa dla gospodarzy po płaskim podaniu Durmissiego, ale Janczukowicz przestrzelił swoją szansę.

Po przerwie to ŁKS był bliżej zdobycia bramki. W 52. minucie Bartkowski był o włos od trafienia, jednak świetna interwencja Bobka uratowała gospodarzy.

Ostatecznie, inicjatywę przejęli łodzianie, a w 75. minucie akcję Ramireza wykończył Janczukowicz, dając prowadzenie swojej drużynie.

Pomimo wysiłków Warty, które miały szanse na wyrównanie, to ŁKS zdołał utrzymać wynik do końca.

ŁKS Łódź odrabia straty do bezpiecznej strefy, wynosi w tej chwili siedem punktów. Obecnie nadal zajmuje 18. miejsce w tabeli z 16 punktami.

Warta Poznań natomiast pozostaje na 12. miejscu, mając na koncie 27 punktów.