PKO Ekstraklasa: Ligowy klasyk nie rozczarował, Legia zremisowała z Widzewem przy Łazienkowskiej

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali u siebie z Widzewem Łódź (2:2) w ramach 22. serii gier PKO Ekstraklasy.

Po niemal dziesięciu latach doszło do ligowego klasyku przy Łazienkowskiej. – Myślę, że już latem, po pierwszych meczach, widać było, że Widzew to bardzo dobra i zgrana drużyna. Przede wszystkim to zespół dobry technicznie. Mają piłkarzy, którzy dobrze czują się z piłką przy nodze: Jordi Sanchez, Bartłomiej Pawłowski czy Juliusz Letniowski – ocenił Kosta Runjaić. W sierpniu w Łodzi lepsi byli Wojskowi, ale Widzew z każdym miesiącem więcej znaczy w piłkarskiej elicie.

W pierwszym fragmencie meczu z ofensywnej strony pokazał się z lewej strony Bartłomiej Pawłowski, który raz z łatwością oszukał Maika Nawrockiego. Odważna postawa łodzian nie była dla zespołu ze stolicy zaskoczeniem. W 18. minucie Bartosz Kapustka doskonale zacentrował do Pawła Wszołka, który strzałem głową pokonał Ravasa.

W 52. minucie Bartosz Kapustka przedostał się przez linię obrony i dopiero desperacji wślizg Mateusza Żyro uratował skórę Widzewowi. Goście mocniej przycisnęli potem, a niezłą okazję zmarnował Kristoffer Hansen. W 70. minucie Kristoffer Hansen wykończył centrę Mato Milosa i zawodnicy Janusza Niedźwiedzia nie powiedzieli ostatniego słowa. W 76. minucie za sprawą samobójczego trafienia Marka Hanouska, to Legia odzyskała prowadzenie. W 83. minucie kolejną dawkę emocji zafundował Bartłomiej Pawłowski, który uderzył z rzut wolnego, a Paweł Wszołek stojący w murze nieszczęśliwie skierował piłkę do siatki.

24.02.2023, 22. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego, Widzów: 27 522

Legia Warszawa – Widzew Łódź 2:2 (1:0)

Paweł Wszołek 18′, Marek Hanousek 76′ (sam) – Kristoffer Hansen 70′, Bartłomiej Pawłowski 83′

Legia: Hładun – Nawrocki, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Sokołowski, Josue, Kapustka (Carlitos 87′), Mladenović, Ernest Muci (Igor Strzałek 69′), Rosołek (Pekhart 59′)

Widzew: Ravas – Stępiński, Szota, Żyro – Milos, Hanousek, Letniowski (Kun 59′), Ciganiks (Shehu 80′) – Terpiłowski (Hansen 59′), Pawłowski (Zjawiński 90+1′) – Jordi Sanchez

Żółte kartki: Ribeiro, Sokołowski, Mladenović – Jordi Sanchez, Zjawiński

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)