PKO Ekstraklasa: Legia wygrywa i umacnia się na pozycji lidera

W meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał z Legią Warszawa 0:1. Jedynego gola strzelił Paweł Wszołek.

Legia chciała wykorzystać potknięcie Pogoni i jeszcze bardziej odskoczyć Szczecinianom. Pokrzyżować plany Wojskowym miał zamiar Śląsk, który celował w drugie zwycięstwo z rzędu.

Pierwsi w meczu zaatakowali goście. Odważnie sprzed pola karnego strzelił Bartosz Kapustka. Pomocnik Legii znacznie się jednak pomylił. Gospodarze odpowiedzieli w 13. minucie. Indywidualną akcję przeprowadził Róbert Pich. Słowak zakończył ją kopnięciem z dystansu, ale Artur Boruc pewnie chwycił piłkę. Swoją szansę miał także Rafael Lopes. Portugalczyk otrzymał świetne podanie od Pawła Wszołka. Postanowił uderzyć z woleja, lecz trafił w boczną siatkę. Do przerwy goli we Wrocławiu nie było.

W drugiej połowie Legia za wszelką cenę chciała wygrać mecz. W 50. minucie więc na boisku pojawił się Tomáš Pekhart. Reprezentant Czech zmienił Szymona Włodarczyka. Napastnik gości moment po wejściu mógł wpisać się na listę strzelców.  Z rzutu rożnego dośrodkował Kapustka, a właśnie Pekhart uderzył w słupek. Podopieczni Vítězslava Lavički nie zamierzali się tylko bronić. W 62. minucie świetnie w szesnastkę przedostał się Pich. Mocno uderzył, lecz Boruc świetnie obronił. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Śląsku. Wszołek dostał kapitalne podanie. Wyszedł sam na sam z golkiperem i pewnym strzałem pokonał Putnocký’ego. W końcówce spotkania Legioniści mogli dobić przeciwnika. Łukasz Bejger podał futbolówkę wprost pod nogi Pekharta. Ten miał stuprocentową sytuację, ale trafił prosto w bramkarza. Ostatecznie gospodarze nie znaleźli sposobu na pokonanie obrony Legii. Warszawianie wygrali 1:0, umocnili się na pozycji lidera, mając już siedem punktów nad Pogonią.

Spotkanie przez większość czasu było wyrównane. Jakość jednak była większa po stronie Legii i to drużyna z Łazienkowskiej zadała decydujący cios, po którym Śląsk już się nie podniósł.