Legia Warszawa - Aston Villa
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa rzutem na taśmę ogrywa Górnika Zabrze

Igor Strzałek trafieniem w doliczonym czasie gry, dał zwycięstwo Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze w ramach 9. kolejki PKO Ekstraklasy.

Po fantastycznym wieczorze i zwycięstwie nad Aston Villą, Legia wróciła do polskiej rzeczywistości. - - Nie osiągnęliśmy sufitu naszych możliwości. Na pewno musimy poprawić jeszcze wiele elementów. Dla mnie był to historyczny wieczór. Debiutowałem na tym szczeblu rozgrywek pucharowych. Głównym naszym celem była kwalifikacja do grupy. Wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale zachowajmy spokój - komentował Kosta Runjaić.

- Wiemy, jaki jest terminarz. Musimy potwierdzić naszą postawę. Chcemy dobrze prezentować się nie tylko w czwartki, ale też w weekendy, gdy gramy w lidze. Dobra drużyna musi regularnie prezentować wysoki poziom - dodał.

Już w ósmej minucie Tomas Pekhart wyprowadził Wojskowych na prowadzenie, a cztery minuty później po golu Sebastiana Musiolika było 1:1. W 51. minucie Makana Baku wpadł w pole karne i piłka trafiła w poprzeczkę. W dalszej fazie na boisku zameldowali się Wszołek i Josue, by podkręcić tempo. Gdy zapowiadał się na podział punktów, to Paweł Wszołek fenomenalnym podaniem obsłużył Igora Strzałka, który zapewnił trzy punkty Legii. Zostali też nowym wiceliderem. W następnej kolejce podopieczni Runjaicia pojadą do Szczecina, zaś Górnicy podejmą Zagłębie Lubin.

24.09.2023, 9. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego, 24 409

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

Tomas Pekhart 8', Igor Strzałek 90+2' - Sebastian Musiolik 12'

Legia: Tobiasz - Baku, Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro -  Kun (Wszołek 62'), Slisz (Elitim 65'), Celhaka (Strzałek 78'), Gual (Josue 62') - Rosołek (Muci 73'), Pekhart

Górnik: Bielica - Dadok (Sekulić 65'), Janicki, Triantafyllopoulos, Janża -  Yokota, Rasak (Czyż 77'), Pacheco (Olkowski 85'), Podolski, Lukoszek (Ennali 65') - Musiolik (Kapralik 77')

Żółte kartki: Celhaka - Dadok

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)