PKO Ekstraklasa: Kolejny remis Piasta. Śląsk zatrzymany (WIDEO)

Aleksandar Vuković

Kolejna wpadka Śląska Wrocław utrudnia im walkę o mistrzostwo Polski.

W sobotę Śląsk Wrocław zmierzył się z Piastem Gliwice, kończąc mecz wynikiem 2:2. Wydarzenie to przyciągnęło uwagę nie tylko fanów futbolu, ale i selekcjonera narodowej kadry, Michała Probierza, który obserwował mecz z trybun.

Pojedynek pełen zwrotów akcji

Spotkanie rozpoczęło się od intensywnej gry obu drużyn, jednak prawdziwe emocje zaczęły się po przerwie. To właśnie wtedy Jorge Felix przełamał impas, wprowadzając Piasta Gliwice na prowadzenie. Chociaż początkowo gol Hiszpana nie został uznany przez sędziego Szymona Marciniaka, interwencja systemu VAR pozwoliła na korektę decyzji i zaliczenie trafienia.

Niebawem po stracie gola, Śląsk Wrocław podjął skuteczną próbę odrobienia strat. Erik Exposito, kluczowy napastnik zespołu, doprowadził do wyrównania w 63. minucie, kończąc swoją serię ligowych spotkań bez zdobytej bramki.

Wcześniej Jagiellonia Białystok rozgromiła ŁKS Łódź aż 6:0, zatem powiększy przewagę nad Śląskiem w wyścigu o mistrzostwo Polski.