PKO Ekstraklasa: Kiepskie widowisko w Szczecinie, Pogoń lepsza od Śląska

Michał Kucharczyk

Michał Kucharczyk, fot. twitter.com/PogonSzczecin

W drugim, sobotnim spotkaniu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Pogoń Szczecin wygrała ze Ślaskiem Wrocław (1:0).

Oba zespoły zremisowały swoje spotkania w poprzedniej kolejce. Pogoń była stawiana w roli faworyta tego sobotniego starcia, ponieważ Śląsk wychodził na ten mecz bardzo osłabiony. Przed meczem z Portowcami kilku piłkarzy zaraziło się COVID-19, a jeszcze inni nie mogli zagrać, ponieważ są kontuzjowani. Żeby tego było mało, dosłownie dzień przed meczem, ze Śląskiem pożegnał się Jakub Łabojko, czyli podstawowy zawodnik wrocławian. Utalentowany pomocnik odszedł do włoskiej Brescii Calcio. Pogoń natomiast, podchodziła do tego spotkania jako swego rodzaju niewiadoma. Podopieczni Kosty Runjaicia po trzech rozegranych meczach mieli na swoim koncie zwycięstwo, remis oraz porażkę.

W pierwszych minutach meczu lepiej prezentowała się drużyna gości. To właśnie oni mieli pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki, lecz Piotr Celeban nie wykorzystał świetnego dogrania Samca-Talara. Doświadczony obrońca Śląska trafił w słupek. Pogoń z każdą minutą nabierała coraz większej pewności siebie i starała się przejąć inicjatywę. Najpierw niewiele nad poprzeczką główkował Gorgon, a chwilę później do strzału doszedł Kucharczyk, lecz znacznie się pomylił. W 36. minucie znowu zagotowało się pod bramką Dante Stipicy. Dino Stiglec uderzył piłkę z ostrego kąta, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Portowców. W drugiej części spotkania oglądaliśmy wyrównane widowisko, lecz bardzo mało sytuacji podbramkowych. Dobrą okazję do strzelenia bramki miał Erik Exposito w 78. minucie. Hiszpan oddał strzał z okolic 12. metra, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 86. minucie spotkania Michał Kucharczyk posłał dośrodkowanie w pole karne, a spóźniony bramkarz gości staranował Kamila Drygasa. Rzut karny na bramkę zamienił Michał Kucharczyk, zapewniając trzy punkty swojej drużynie.

19.09.2020, 4. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Floriana Krygiera (Szczecin)

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)

Kucharczyk 86′

Pogoń: Stipica – Stec, Konstantinos, Zech, Matynia – Kucharczyk, Dąbrowski, Żurawski (Drygas 63′) (Bartkowski 90+2), Gorgon, Kowalczyk (c) (Smoliński 81′) – Cibicki (Benedyczak 63′)

Śląsk: Putnocky – Celeban, Golla, Tamás, Stiglec – Pałaszewski (Szpakowski 85′), Sobota, Musonda (Pawłowski 59′), Scalet (Exposito 71′), Pich – Samiec-Talar (Lewkot 45′)

Żółte kartki: Matynia, Dąbrowski, Gorgon – Tamás, Pałaszewski, Putnocky, Lewkot

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)