PKO Ekstraklasa: Jeden gol wystarczył, Radomiak pokonuje Górnika

Radomiak

W meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom pokonał Górnika Zabrze 1:0. Zwycięskiego gola dla beniaminka strzelił Dawid Abramowicz.

Radomiak jak na beniaminka radzi sobie całkiem przyzwoicie. Podopieczni Dariusza Banasika przed tym spotkaniem zajmowali szóstą pozycję z dorobkiem dziewiętnastu punktów. Górnik natomiast był dopiero trzynasty, ale do dzisiejszego przeciwnika tracił tylko pięć punktów.

W pierwszych minutach przewagę mieli goście. Wynikały z niej dwie groźne sytuacje. Najpierw z kilku metrów uderzał Krzysztof Kubica jednak fatalnie kopnął w trybuny. Chwilę później sam na sam z Filipem Majchrowiczem wyszedł Jesús Jiménez, lecz nie trafił nawet w bramkę. Gospodarze po raz pierwszy groźnie zaatakowali dopiero w 25. minucie, ale na ich szczęście od razu wyszli na prowadzenie. Leandro dośrodkował w szesnastkę, świetnie głową zgrał Luis Machado, a uderzeniem z pierwszej piłki do siatki trafił Dawid Abramowicz. Po utracie bramki zabrzanie nie potrafili groźnie odpowiedzieć, Radomiak też szczególnie nie zagroził bramce Grzegorza Sandomierskiego, ale to on schodził do szatni z prowadzeniem.

W drugiej połowie Górnik miał zdecydowaną przewagę, stwarzał sobie groźne sytuacje bramkowe, lecz strzały, albo były  niecelne, albo blokowane przez zawodników Radomiaka. Jedyne uderzenie, które było w bramkę Majchrowicza miało miejsce dopiero w doliczonym czasie. Dariusz Pawłowski świetnym zwodem minął jednego z defensora, ale bramkarz Radomiaka kapitalnie obronił nogą. Gospodarze natomiast dobrze wykonali swoją robotę. Po zdobyciu bramki świetnie się bronili i praktycznie przez żaden moment nie dopuścili Górnika do stuprocentowych sytuacji. Dzięki tej wygranej beniaminek awansował na piąte miejsce i do trzeciej Pogoni traci już tylko oczka. Natomiast podopieczni Jana Urbana mają duży problem, bo dzisiejszy mecz jest dla nich czwartym z rzędu bez wygranej.