PKO Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok wyrywa punkt w Szczecinie

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 28.06.2020 | fot. Mikołaj Barbanell

Pogoń Szczecin zremisowała przed własną publicznością z Jagiellonia Białystok (2:2). Gola na wagę jednego punktu w doliczonym czasie gry zdobył Jakov Puljić.

Kosta Runjaić nie mógł skorzystać z  Igora Łasickiego, Marcela Wędrychowskiego i Kacpra Kozłowskiego, natomiast w składzie Jagiellonii zabrakło Dejana Ilieva, Bartosza Kwietnia oraz Macieja Makuszewskiego. – Musimy zdobywać bramki i o tym rozmawiamy każdego dnia. W ostatnich meczach mieliśmy sporo akcji i strzałów. Jeżeli są sytuacje, a nie zdobywa się goli, to znaczy, że brakuje jakości. Oczywiście, czasami także szczęścia. Wczoraj rozmawiałem z drużyną i mówiłem o konieczności większej koncentracji, motywacji i pewności siebie. Jeśli to wróci, to będziemy zdobywać gole i wygrywać – powiedział przed meczem trener “Portowców”.

Już w trzeciej minucie gospodarze objęli prowadzenie. Hubert Matynia znakomicie dośrodkował z lewej strony do Kamila Drygasa, który wślizgiem otworzył wynik. W 17. minucie piłkarze ze Szczecina musieli sobie radzić w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę obejrzał Huberta Matynia. W 34. minucie rezultat podwyższył Adam Frączczak z rzutu karnego, który chwilę wcześniej sam był faulowany przez golkipera. Gości było stać jedynie na honorowe trafienie, którego autorem został Tomas Prikryl. Losy spotkania w drugiej części zmienili Tomas Prikryl i Jakov Puljić, którzy w samej końcówce pokazali charakter.