PKO Ekstraklasa: Inauguracja w Niecieczy, Stal wywozi punkt

Mariusz Lewandowski

tarmalica.brukbet.com

Nareszcie! Za nami inauguracja PKO Ekstraklasy. W pierwszej kolejce Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował na własnym obiekcie ze Stalą Mielec (1:1).

Zaledwie 68 dni trwała przerwa między sezonami. Dopiero za nami emocje związane z EURO 2020, a już teraz wielu fanów piłki będą śledzić poczynania klubów o mistrzostwo Polski. Jako pierwsi na murawę wybiegli piłkarze Bruk-Betu, czyli beniaminka, który wraca po trzech latach, a ich rywalem była Stal. Mielczanie skutecznie obronili Ekstraklasę wyprzedzając na ostatniej prostej Podbeskidzie Bielsko-Białą. Z powodów osobistych z prowadzenia zespołu zrezygnował Włodzimierz Gąsior, którego zastąpił Adam Majewski. Popularne “Słoniki” trenuje Mariusz Lewandowski, którego doskonale wszyscy znają, kiedy przywdziewał koszulkę w reprezentacji Polski (66A).

– Nie mogę doczekać się startu polskiej ligi. Jesteśmy do niej dobrze przygotowani. Nic poza wygraną nas nie zadowala – mówił Serb Nemanja Tekijaski. 24-latek jest jednym z nowych nabytków, a przyszedł z FK Spartak Subotica.

Na pierwszą dogodną okazję czekaliśmy do 23. minuty, gdy Muris Mesanović uwolnił się od krycia przeciwnika, Michał Gliwa skrócił kąt i uchronił drużynę od utraty gola. Kilka minut później ponownie gospodarze groźnie wyszli z kontrą. Adam Hlousek znalazł się w wybornej sytuacji, lecz postanowił oddać do gorzej ustawionego kolegi i wszystko spełzło na niczym. W 41. minucie dobrze dysponowany Gliwa fatalnie odegrał futbolówkę, którą przejął Adam Radwański i sprytnie podał do 19-letniego Ernesta Terpiłowskiego, a ten wewnętrzną częścią stopy otworzył wynik.

Tuż po przerwie Marcin Wasielewski odbił piłkę ręką we własnym polu karnym i Zbigniew Dobrynin wskazał na wapno. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Grzegorz Tomasiewicz. Druga część nie była intensywna. Bruk-Bet starał się szukać drogi do bramki, lecz ostatecznie pierwsze ligowe starcie zakończyło się remisem (1:1).