PKO Ekstraklasa: Hit kolejki dla Pogoni

W meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał z Pogonią Szczecin 0:1. Dzięki temu zwycięstwu Portowcy tymczasowo awansowali na pozycję lidera.

Po zimowej przerwie do gry wróciła Ekstraklasa. Już w drugim meczu mieliśmy hit kolejki. Raków mierzył się z Pogonią Szczecin. Jedno było pewne, zwycięzca tego meczu, przynajmniej do niedzieli będzie liderem.

Pierwsze pół godziny odbyły się praktycznie przez żadnej groźnej okazji. Jedyną ciekawą sytuacją był strzał Michała Kucharczyka. Pomocnik Pogoni uderzył jednak w środek bramki i Dominik Holec spokojnie interweniował. W końcówce pierwszej połowy odpowiedział Raków. Ivi López minął dryblingiem obrońcę. Kopnął sprzed pola karnego, lecz zrobił to mało precyzyjnie i Dante Stipica chwycił futbolówkę. Do przerwy po słabiutkim meczu był remis bezbramkowy.

Od początku drugiej połowy obie drużyny bały się konkretnie zaatakować. Zmieniło się to w 58. minucie, gdy akcję wyprowadziła Pogoń Szczecin. Opłaciło się, bo dało to prowadzenie gościom. Jakub Bartkowski dośrodkował w szesnastkę. Tam bez przyjęcia uderzył Adrian Benedyczak i pokonał Holca. Chwilę później młody napastnik mógł trafić po raz drugi. Tym razem kopnął jednak w słupek. Podopieczni Marka Papszuna starali się wyrównać. Nie mieli jednak zbytnio pomysłu jak to zrobić. Ponadto Częstochowianie odkrywali się i przez to Pogoń miała dużo miejsca na kontry. Po jednej z nich Sebastian Kowalczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz fatalnie kopnął w trybuny. Ostatecznie gol Benedyczaka był tym decydującym. Pogoń wygrała z Rakowem 1:0 i wskoczyła na pozycję lidera.

Mecz można określić mianem wyrównanego. W pierwszej połowie obie drużyny praktycznie nie stwarzały groźnych okazji. W drugiej obie miały po kilka. Goście w przeciwieństwie do Rakowa przynajmniej jedną wykorzystali. Dzięki temu zgarnęli trzy punkty i awansowali na pozycję lidera.